واحدهای تولیدی استان برای گشایش اعتباراسنادی یوزانس معرفی می شوند | اتاق خبر
کد خبر: 347366
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 12:36
معاون امور صنعتی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : واحدهای تولیدی استان برای گشایش اعتبار اسنادی یوزانس شش ماهه معرفی می شوند .

اتاق خبر: سید اصغر حسینی سه شنبه با اشاره به هماهنگی وزارت صنعت با بانک مرکزی در خصوص معاملات یوزانس شش ماهه با رعایت ضوابط و دستورالعمل های بانکی افزود: این نوع تسهیلات صرفا برای واحدهای تولیدی و تامین مواد اولیه، ملزومات و قطعات تولیدی ارائه می شود .

وی ادامه داد : استفاده از یوزانس با هدف حمایت از تولید داخل و و صرفا برای تولید کنندگانی امکان پذیر است که اقدام به واردات مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی خود می کنند و تسهیلات یاد شده، تجار و بازرگانانی را که تامین کننده مواد اولیه مورد نیاز سایر واحدها هستند، شامل نمی شود.

حسینی اظهار داشت : تامین ارز بابت موارد ذکر شده تنها به ارزهای یورو و یوان در کشور چین، روپیه در هند و وون در کشور کره جنوبی خواهد بود و تائیدیه و مجوز وزارت صنعت برای بهره مندی از آن الزامی است و متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه ثبت سفارش وزارت صنعت و بارگذاری مدارک خود، نسبت به تکمیل فرمهای مربوطه و ثبت نام نهائی اقدام کنند .

معاون امور صنعتی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی حداکثر دوره تعویق پرداخت مورد قبول را شش ماه از تاریخ معامله اسناد اعلام و تصریح کرد: فروش ارز پس از رسیدن اسناد در پایان مدت مذبور به نرخ روز محاسبه خواهد شد .

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید