آمریکایی‌ها برجام را معبر تیرباران ایران کرده‌اند | اتاق خبر
کد خبر: 347396
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 14:20
جوان به نقل از شمخانی:
روزنامه جوان در شماره سه شنبه 11 خرداد با اشاره به برگزاری سومین همایش تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای از قول دبیر شورای عالی امنیت، نوشت: باید مبنایی برای خاموش کردن تیرباری قرار دهیم که آمریکایی‌ها در معبری به اسم برجام که برای جمهوری اسلامی باز شد

اتاق خبر - این روزنامه با بررسی عنوان ظریف: آمریکا در اجرای برجام جدی نیست، آورد: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در جلسه صبحانه کاری با جمعی از نخبگان و فرهیختگان ایرانیان مقیم لهستان در هتل اینترکنتیننتال ورشو، گفت: با وجود برداشته شدن بسیاری از تحریم‌ها، امریکا برخی از تحریم‌ها علیه تهران را کماکان حفظ کرده است.

در نتیجه، آن بانک‌های اروپایی که شرکت‌های تابعه آنها در امریکا فعالیت می‌کنند، به دلیل هراس از برخورد قانونی این کشور در از سرگیری تجارت با ایران بسیار محتاطانه عمل کرده‌اند.
روزنامه جوان با انتخاب عنوان روحانی: اختلاف میان قوا و ارکان کشور توهم است، می نویسد: رئیس‌ جمهوری در دیدار علما، ایثارگران و برگزیدگان استان آذربایجان غربی با بیان اینکه «ولایت فقیه، خیمه اتحاد و هدایت در سخت‌ترین شرایط بوده و هست»، تأکید کرد: وجود اختلاف در میان قوا و ارکان کشور توهم است؛ رهبری محور وحدت هستند. همه اقوام و مذاهب در جنگ و صلح مطیع ولایت فقیه بوده‌اند.
برنامه موساد برای تخریب کشاورزی و روستاهای ایران، دیگر عنوان صفحه نخست این روزنامه است، در تشریح این مطلب می خوانیم: محمد خوش‌چهره اقتصاددان برجسته کشور معتقد است موساد در یک برنامه‌ریزی دقیق، کشاورزی ایران را هدف گرفته و قصد دارد با نابودی کامل روستاها علاوه بر تضعیف کشاورزی ایران، تضعیف عقاید مردم را عملی کند. خوش چهره در گفت‌و‌گو با تسنیم با بیان اینکه به اسم صنعتی شدن کلاه بزرگی سر کشور گذاشته‌اند، گفت: آنها در وهله نخست مونتاژ را آوردند.
روزنامه جوان با درج عنوان شلاق کارفرما و قاضی بر پشت کارگران دادخواه!، آورد: چند روزی است خبر صدور احکام قضایی 17کارگر معدن طلای آق‌دره که با شکایت کارفرمای معدن در دادگستری آذربایجان غربی محاکمه شدند و اواخر ماه گذشته حکم درباره آنها به اجرا درآمد، سروصدای زیادی به پا کرده است. حالا این احکام به اجرا درآمده و خبر شلاق خوردن تعدادی از کارگرها، موجب نقش بستن این سؤال در اذهان شده که با احترام به تمام قوانین و نوع صدور آنها، آیا قاضی نباید تمام جوانب را برای صدور یک حکم در نظر بگیرد؟ اگر حرکت ثانویه کارگران از نظر قانون جرم محسوب می شود.
«جنگ تن به تن با داعش در فلوجه»، ««دونده زمین» از «50 کیلو آلبالو» سیاه تر است» از دیگر عنوان های صفحه نخست این روزنامه است.
روزنامه جوان در ستون یادداشت عنوان های ««جهاد تبیین» شرط لازم برای «جهاد کبیر» است» به قلم یدالله جوانی، «فلسطین در محاصره سازشکاران» نوشته صادق مهدی شکیبایی، « چرا 50 درصد مردم وام نگرفته اند؟» به قلم مهران ابراهیمیان و « اولویت مچ اندازی بانوان مبارک!» نوشته فریدون حسن را برجسته و منتشر کرد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید