امپراتوری دارایی‌های سمی | اتاق خبر
کد خبر: 347402
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 14:48
؛ تیتر نخست شرق
روزنامه شرق در شماره سه شنبه 11 خرداد در تشریح تیتر یک، نوشت: گره دارایی‌های سمی در سیستم بانکی ایران کمی پیچیده‌تر از حوزه تکنیکی است که بتوان آن را به‌راحتی حل‌وفصل کرد.

اتاق خبر - این را عباس آخوندی، وزیر مسکن، راه و شهرسازی در دومین همایش نقش بانک‌های توسعه‌ای در توسعه و رونق اقتصادی کشورگفته است. سخن او به دارایی‌هایی اشاره دارد که از دسترس سیستم بانکی در قالب معوقات، سرمایه‌گذاری بانک‌ها در مسکن و مستغلات خارج شده و به نوعی ضرر قطعی برای بانک‌ها به حساب می‌آید.

این روزنامه با اشاره به عنوان درباره رفع حصر نباید از دولت توقعی داشت، به نقل از آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام آورد: درباره حصر نباید از دولت توقعی داشته باشید. دولت نمی‌تواند کاری بکند. فعلا در این فضا، پیش‌بینی آن، یک‌مقدار آسان نیست. البته می‌تواند تحولی پیش بیاید و نمی‌خواهم منفی بگویم؛ نمی‌توانم پیش‌بینی کنم. بالاخره در کشور ما، کسی که مرجع اصلی است، رهبری است. سیاست‌های کلی، دست رهبری است که تعیین می‌کنند. صحبت نباید مانع از این شود که رهبر و رئیس‌جمهور نتوانند با هم خوب کار کنند. اختلاف‌نظر همیشه و همه‌جا هست.
سرنوشت مینو خالقی امروز مشخص می‌شود، از دیگر عنوان های روزنامه شرق است، در تشریح این خبر می خوانیم: چهار روز از آغازبه‌کار رسمی مجلس دهم گذشته و هنوز تکلیف کرسی منتخب سوم اصفهان در این مجلس مشخص نیست. وزارت کشور اعتبارنامه مینو خالقی را که حالا نامش تبدیل به یکی از چالش‌های مهم انتخابات مجلس دهم شده، به مجلس نفرستاده است. وزیر کشور در روز افتتاح مجلس، باز هم بر تفاوت نظر وزارت کشور و شورای نگهبان در‌این‌باره تأکید کرد و گفت مسئله را به مراجع ذی‌صلاح و مجلس برای ارائه استفساریه ارجاع داده است. اما این اظهار نظر وزیر کشور برای نمایندگان کافی نیست و حالا که بررسی اعتبارنامه منتخبان اصفهان، به شعبه دوم بررسی اعتبارنامه‌ها سپرده شده، از این شعبه سخنان جدیدی به گوش می‌رسد. علی اسدی، نماینده شهربابک و دبیر شعبه دوم بررسی اعتبارنامه‌ها، روز گذشته در گفت‌وگو با «ایلنا»، درباره موضوع اعتبارنامه خالقی گفته است: «در جلسه پیشین آقای فتحی، نماینده مردم تهران که حقوق‌دان هستند، موضوعاتی را در جلسه مطرح کردند. در آن جلسه کاظم جلالی و محمد دهقان هم حضور داشتند و قرار شد در آینده نزدیک درباره این موضوع تصمیم‌گیری شود». به این ترتیب باید منتظر جلسه امروز شعبه دوم بررسی اعتبارنامه‌ها باشیم تا تصمیم نهایی نمایندگان درباره اعتبارنامه خالقی مشخص شود.
این روزنامه با انتخاب عنوان مردم به افراطی‌گری «نه» گفتند، می نویسد: روز گذشته بیست‌وهشتمین سفر استانی «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری که مقصدش آذربایجان‌غربی بود، آغاز شد. «حسن روحانی» دیروز در جمع مردم ارومیه در ورزشگاه تختی این شهر، با اشاره به برگزاری دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: «حضور شکوهمند مردم در این دو انتخابات و به‌ویژه در منطقه آذربایجان، نشانگر اعتماد مردم به مجریان کشور در انتخابات و وجود رقابت سالم انتخاباتی در سرزمین ماست». روحانی با بیان اینکه مردم در انتخابات اخیر آری‌ها و نه‌هایی اعلام کردند، ادامه داد: «مردم سرزمین ما در این انتخابات مانند انتخابات سال ٩٢، اعلام کردند که در این سرزمین خواهان بهبود معیشت‌ هستند. آری آنها به این بود که خواهان هم‌صدایی و وحدت مسئولان برای توسعه و رونق اقتصادی سرزمینشان هستند». او اضافه کرد: «مردم به این آری گفتند که در این سرزمین به دنبال فرهنگ و هویت اسلامی و ملی هستند. همچنین نه آنها به خشونت و افراطی‌گری بود».
روزنامه شرق با درج عنوان دستگاه قضائی باید اقتدار و استقلال داشته باشد، نوشت: آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضائیه و مسئولان عالی قضائی در اولین روز از سفر استانی خود به تهران، در دادگستری استان تهران حضور یافتند. آیت‌الله آملی‌لاریجانی در این جلسه گفت: دستگاه قضائی باید اقتدار و استقلال داشته باشد تا تحت تأثیر یمین و یسار قرار نگیرد و اگر کارآمدی نداشته باشد نمی‌تواند آرای صادره را به‌درستی اجرا کند. عدالت، اقتدار، استقلال و کارآمدی قوه قضائیه هر‌کدام متوقف بر مقدماتی است،‌ برای صدور رأی عادلانه قاضی باید دانش کافی داشته باشد و نظر مشهور فقها این است که قاضی باید مجتهد باشد، البته نظر شخصی خود من این نیست، بر این اساس وضع فعلی ما در نسل قضاوت اسباب ضرورت است.
این روزنامه همچنین در صفحه نخست به بررسی عنوان های «احمد پورنجاتی: آسیب به سرمایه اجتماعی جدی گرفته نمی‌شود»، «اعلام فهرست فراکسیون امید با ٣ تغییر»، «واکنش دری‌نجف‌آبادی به حادثه حوزه خرم‌آباد: همه چیز از زمان احمدی‌نژاد به هم ریخت» و «وقت مصاحبه سفارت دلال‌ها مشغول کارند» پرداخت و در ستون سرمقاله عنوان «تعقیب مسئولان مقصر در توقیف اموال ایران» نوشته نعمت احمدی حقوق‮دان را به چاپ رساند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید