ارتش ترکیه پایگاه های پ .ک.ک. را در استان حکاری بمباران کرد | اتاق خبر
کد خبر: 347485
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 20:37
ارتش ترکیه روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که جنگنده های این کشور بامداد امروز پایگاه های پ.ک.ک در چهار منطقه در استان حکاری در جنوب شرق ترکیه را بمباران کردند.

اتاق خبر - به گزارش پایگاه خبری وطن ، در بیانیه ارتش ترکیه آمده است ، این عملیات در منطقه روستایی و غیرمسکونی شمدینلی از توابع استان حکاری (واقع در نقطه اتصال مرزهای ترکیه با ایران و عراق ) صورت گرفت و به مدت 53 دقیقه به طول انجامید.
بر پایه این گزارش چهار پایگاه پ.ک.ک در این منطقه منهدم شده است. این در حالیست که وقوع انفجاری در شهر سیلوپی در جنوب شرقی ترکیه، شب گذشته (دوشنبه شب) چهار کشته و 19 زخمی برجای گذاشت.
این انفجار به هنگام عبور یک خودرو پلیس در شهر سیلوپی از توابع استان شیرناک رخ داد و چهار عابر کشته شدند. در این حادثه هم چنین 19 تن از جمله پنج مامور پلیس زخمی شدند.
مناطق کردنشین ترکیه از 10 ماه پیش صحنه ناآرامی ها و در درگیری ها میان نظامیان ترک و عناصر «پ.ک.ک» است.در این مدت در اثر بمباران های هوایی شمال عراق توسط جنگنده های ترکیه و درگیریهای مسلحانه در داخل خاک ترکیه حدود 5500 نفر از عناصر 'پ.ک.ک' و بیش از 500 نفر از نظامیان و نیروهای امنیتی ترکیه کشته شدند.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید