هزینه‌های هنگفتی برای انتشار گازهای گلخانه‌ای خواهیم پرداخت | اتاق خبر
کد خبر: 347523
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 23:05
در برنامه‌ریزی‌های کشور بیان می‌شود که انرژی‌های تجدیدپذیر گران‌تر از گاز و سوخت‌های فسیلی هستند ولی باید به این نکته توجه کرد که کشور در آینده باید هزینه‌های هنگفتی را به‌خاطر انتشار گازهای گلخانه‌ای متحمل شود.

اتاق خبر: سیدمحمد صادق‌زاده - مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) - امروز - سه‌شنبه - یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی با حضور در میزگرد تخصصی با موضوع انرژی‌های تجدیدپذیر و کنوانسیون‌های زیست محیطی، با بیان اینکه به تصور گران بودن انرژی‌های تجدیدپذیر، همیشه روش گران‌تری در استفاده از انرژی را انتخاب کرده‌ایم، اظهار کرد: ما در شرایط کنونی در زمان متفاوت از قبل قرار داریم و نباید دچار خطای راهبردی در تصمیم‌گیری‌ها شویم.

صادق‌زاده از کشور آلمان به عنوان سردمدار استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر یاد کرد و افزود: زمانی که کشور آلمان شروع به سرمایه‌گذاری روی انرژی‌های تجدیدپذیر کرد، این انرژی‌ها بسیار گران‌تر بودند و بار توسعه تجدیدپذیرها به دوش این کشور افتاد.

مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) با بیان این که در 10 - 15 سال گذشته انرژی‌های خورشیدی جزو گران‌ترین انرژی‌های تجدیدپذیر و گاز طبیعی جزو فراوان‌ترین و ارزان‌ترین انرژی‌ها بوده است، خاطرنشان کرد: در زمان حاضر سرمایه گذاری انرژی خورشیدی برای هر کیلووات ساعت تا هزار دلار تنزل داشته و حتی پنل‌های خورشیدی با 400 دلار و کمتر نیز عرضه شده است.

وی ادامه داد: استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر به خصوص انرژی خورشیدی با توجه به وفور این انرژی در کشور و اینکه فاصله ما تا منبع انرژی به فاصله پشت بام هر خانه‌ای است که می‌تواند ضمن تأمین پایدار، دوست مناسبی برای محیط زیست باشد، بسیار مفید فایده است.

صادق‌زاده با اشاره به اینکه، برای تأمین سوخت یک نیروگاه حرارتی 4 مگاواتی نیاز به چهار میلیارد دلار سرمایه گذاری است که معادل هزار دلار برای هر کیلووات ساعت خواهد بود، افزود: در استفاده از گاز طبیعی و سایر سوخت‌های فسیلی همیشه بایستی این موضوع را مد نظر داشته باشیم که اثرات سوء این نوع سوخت‌ها در جهان و محیط زیست بر هیچکس پوشیده نیست و بهتر است جهان را به سمت استفاده ازانرژی های پاک راهنمایی کنیم.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید