تفاهم نامه «بانو همیار آب و برق» امضاء شد | اتاق خبر
کد خبر: 347531
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 23:42
با حضور مشاور وزیر نيرو در امور زنان و خانواده، تفاهم نامه طرح «باهاب» بين صنعت آب و برق هرمزگان و اداره كل امور بانوان و خانواده استان هرمزگان امضا شد.

اتاق خبر: فاطمه قیومی مشاور وزیر نيرو در امور زنان و خانواده هدف از تهيه و تدوين تفاهم نامه طرح باهاب با استانداری هرمزگان را ارائه راهنمايی در خصوص نحوه تعامل با بانوان به منظور اصلاح و بهينه سازی الگوی مصرف آب و برق و افزايش ميزان سطح آگاهی بانوان جامعه و همكاری گسترده اين قشر در مديريت مصرف انرژی عنوان کرد.

 قیومی افزود: استان هرمزگان سومین استان منعقد کننده این تفاهم نامه در کشور است که با رعایت اصولی اصلاح الگوی مصرف بهینه ۷ تا ۱۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

وی گفت: طی اين تفاهم نامه، طراحی و آماده سازی تمامی اقلام آموزشی، ترويجی و فرهنگی مورد استفاده، برگزاری جلسات و سمينارهای آموزشی –توجيهی بانوان و پايش و نظارت بر حسن تبليغات آموزشی از جمله اقدامات مورد توافق ميان طرفين تفاهم نامه است.

در ادامه، مشاور استاندار و مديركل امور زنان و خانواده استانداری هرمزگان نيز، گفت: انعقاد تفاهم نامه طرح بانو همیار مدیریت مصرف انرژی در استان طرحی نو برای اصلاح الگوی مصرف در استان است.

زهرا یعقوب نژاد، نقش بانوان در مدیریت مصرف انرژی را موثر و اجتناب ناپذير در ترويج فرهنگ بهينه مصرف در جامعه دانست و گفت: بايستی همگی در راستای اصلاح الگوی مصرف و اشاعه فرهنگ مدیریت مصرف آب و برق در بین خانواده ها تلاش كرد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید