کمبود سرمایه، سد راه رونق کشاورزی | اتاق خبر
کد خبر: 347690
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1395 - 12:00
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در بخش کشاورزی کمبود سرمایه مهم‌ترین عاملی است که سد راه رونق کشاورزی می‌شود و بر این اساس باید در جهت رونق کشاورزی سه رکن استفاده از منابع ملی، تکنولوژی و مدیریت نیز به کار گرفته شود.

اتاق خبر: عباس کشاورز در مراسم راه اندازی باشگاه کشاورزان شرکت خدمات حمایتی که به صورت پایلوت کشوری در استان قزوین اجرا شد، اظهار کرد: انتخاب استان قزوین به عنوان چهار پایلوت استانی در کشور به جهت سابقه‌ درخشان این استان در حوزه‌ کشاورزی بوده است.

وی با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی با چند چالش جدی مواجه هستیم، گفت: کمبود آب یکی از مهم ترین چالش هایی است که روزانه شاهد هشدارهایی در این زمینه هستیم و استان قزوین نیز با این چالش روبرو است.

کشاورز، هزینه‌ تمام شده‌ی محصول را چالش دیگر در بخش کشاورزی دانست و گفت: گاهی هزینه‌های تمام شده در بخش تولید محصول بالاست که این نیز می‌تواند سدی در راستای رونق در بخش کشاورزی باشد و اثرگذاری نامطلوبی برای تولید کننده داشته باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه فضای جدید نیازمند تغییرات اساسی است، گفت: باید در بخش کشاورزی این تغییرات اساسی در راستای اهداف تعیین شده صورت گیرد که در نهایت بتوانیم از ظرفیت‌های موجود در حوزه‌ کشاورزی استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: باید شرایط به گونه‌ای مهیا شود که امکان برقراری ارتباط و حضور همه‌ی مردم در جهت ورود به کشاورزی فراهم شود و بتوانند گام‌های مؤثری را در راستای رونق کشاورزی در کشور بردارند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی قزوین تصریح کرد: هر چقدر هم بتوانیم جریان نقدینگی را در جامعه کاهش دهیم تا زمانی که ارزش پول ملی تقویت نشود شاهد نتایج مطلوب نخواهیم بود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید