پرواز عمان به مشهد برقرار شد | اتاق خبر
کد خبر: 347743
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1395 - 16:13
نخستین پرواز از عمان (مسقط) روز چهارشنبه در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد به زمین نشست.

اتاق خبر:سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان در فرودگاه مشهد گفت: روابط سیاسی دو کشور ایران و عمان همواره بر محور توسعه و پیشرفت بوده است.
علی اکبر سیبویه افزود: این پرواز نیز گام بلندی در مسیر توسعه روابط دو کشور در زمینه های اقتصادی و فرهنگی است.
وی با اشاره به خیل عظیم مشتاقان زیارت حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در کشور عمان اظهار کرد: از جمله مزیت های برقراری این پرواز امکان رفت و آمد زائران حضرت امام رضا (ع) به مشهد است.
مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی نیز با بیان اینکه این پرواز هر روز به صورت رفت و برگشت انجام می شود، گفت: پرواز ورودی از مبدا مسقط در ساعت 4:30 صبح در مشهد به زمین نشسته و ساعت 5:30 مشهد را به مقصد عمان ترک می کند.
محمدباقر قاسم زاده افزود: این پرواز توسط هواپیمای بوئینگ 737 با ظرفیت 150 مسافر انجام می شود.
وی با بیان اینکه پرواز عمان - مشهد برای نخستین بار برقرار شده است اظهار کرد: برقراری این پرواز موجب تسهیل تردد زائران به مشهد شده و فرصتی ارزشمند برای توسعه فعالیت های اقتصادی دوجانبه در کنار سفرهای زیارتی است.
وی گفت: با برقراری این پرواز، پروازهای خارجی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به 19 مقصد افزایش یافته است.
قاسم زاده افزود: هفته آینده نیز پرواز دیگری از این فرودگاه به مقصد تاجیکستان برقرار می شود که با تحقق آن تعداد مقاصد پروازهای خارجی فرودگاه مشهد به 20 مقصد می رسد.
وی با اشاره به توسعه کمی و کیفی زیرساخت های فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد در سالیان اخیر اظهار کرد: این ظرفیت امکان برقراری پروازهای جدید و انعقاد قرارداد با شرکت های هواپیمایی مختلف را فراهم کرده است.
فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، بعد از فرودگاه مهرآباد تهران، پرترددترین فرودگاه کشور است.
به طور متوسط روزانه 160 تا 180 پرواز ورودی و خروجی از فرودگاه مشهد انجام می شود که این تعداد در ایام اوج سفر به 220 تا 240 پرواز نیز می رسد.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید