پیدا شدن ۴ جوان مفقود شده در ارتفاعات سیالان | اتاق خبر
کد خبر: 347986
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1395 - 07:27
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین از پیدا شدن چهار جوان قزوینی مفقود شده در ارتفاعات سیالان خبر داد.

اتاق خبر: حمید ره انجام اظهار کرد: چهار جوان دانشجوی قزوینی در سنین ۲۷ تا ۲۹ سال که در ارتفاعات سیالان مفقود شده بودند، پیدا شدند.

وی افزود: این چهار جوان بدون هیچ گونه تجهیزات و تجربه ای با وجود توصیه و تاکید اهالی روستای منتهی به ارتفاعات سیالان، به آن منطقه صعبورالعبور رفته بودند که پس از گم کردن مسیر موفق به بازگشت نشدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین ادامه داد: این افراد که به بخشی از ارتفاعات سیالان در محدوده تنکابن وارد شده بودند، وقتی جان خود را در خطر می بینند با مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان تماس می گیرند.

ره انجام عنوان کرد: حدود ساعت ۲۲:۳۰ شب گذشته مرکز مدیریت حوادث استان این موضوع را به جمعیت هلال احمر اطلاع داد و با هماهنگی میان این دو نهاد، تیم جست وجو در کوهستان به سرپرستی علی رشوند، مربی امداد و نجات در کوهستان جمعیت هلال احمر و از کوهنوردان برجسته استان، نیمه شب از پایگاه الموت راهی ارتفاعات سیالان شد.

وی تصریح کرد: تیم جست وجو و نجات جمعیت هلال احمر ظهر امروز پس از ۱۲ ساعت جستجو موفق به یافتن مفقودان شد و هم اکنون در مسیر رسیدن به الموت هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین اضافه کرد: یکی از این افراد به دلیل اضطراب، کمی آشفته حال  است که اعضای تیم نجات با توجه به آموزش هایی که از پیش دیده اند حمایت های روانی را ارائه کرده اند.

ره انجام خاطرنشان کرد: هم اکنون هر چهار نفر این افراد در صحت و سلامت هستند و مشکلی وجود ندارد.

وی بیان کرد: در این حادثه یک تیم پنج نفره از جمعیت هلال احمر استان حضور یافتند و دو راس قاطر برای حمل مصدومان احتمالی و لوازم آنان به کارگرفته شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین تصریح کرد: با وجود اینکه حادثه خارج از حوزه استحفاظی جمعیت هلال احمر استان بود و خود افراد به دلیل بی احتیاطی محض، مقصر وقوع آن بودند، جمعیت هلال احمر قزوین فعالیت و تلاش انسان دوستانه خود را برای جست وجو و نجات آنان دردستور کار قرار داد و وارد عمل شد.

ره انجام ادامه داد:اگر این حادثه در فصل سرما اتفاق می افتاد، افرادیاد شده جان خود را از دست می دادند و درحال حاضر نیز چنانچه نیروهای امدادی، با حرکت شبانه خود نسبت به جست وجو و نجات آنان اقدام نمی کردند، این اتفاق دور از انتظار نبود.

وی با اشاره به وقوع حوادث مشابه براثر بی احتیاطی افراد دراستان طی سال های گذشته، از مردم خواست بدون تجربه، دانش و آگاهی لازم از انجام چنین اقداماتی خودداری کنند.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید