تولید گندم در دولت یازدهم سالانه دو میلیون تن افزایش داشته است | اتاق خبر
کد خبر: 348142
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1395 - 21:04
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون سالانه دو میلیون تن به تولید گندم افزوده شده است به طوریکه پیش بینی می شود امسال 10 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

اتاق خبر:اسکند زند در حاشیه بازدید از مزارع غلات شیروان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پارسال هشت میلیون تن گندم خریداری شد اظهار کرد: پیش بینی می شود امسال 10 میلیون تن گندم خریداری شود.
وی میزان خرید گندم در سال های 92، 93و 94 را به ترتیب چهار، شش و هشت میلیون تن دانست و گفت: این میزان در سال جاری به 10 میلیون خواهد رسید که نیازی به واردات گندم نخواهد بود.
زند تامین بذر خوب، توزیع نهادهای کود، مبارزه با آفات و بیماری ها خصوصا سن و زنگ، رعایت بیشتر توصیه های فنی، تراکم تاریخ کاشت، قیمت مناسب
 محصول و خرید تضمینی را از جمله حمایت ها و مشوق های خوب در زمینه افزایش تولید گندم دانست.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: اگر به عوامل یاد شده توجه بیشتری شود به طور قطع در زمینه تولید گندم خودکفا خواهیم شد.
زند با بیان اینکه هم اکنون سطح زیر کشت گندم زیر شش میلیون هکتار است افزود: سطح زیر کشت گندم امسال در مقایسه با سال گذشته افزایش نداشته و رو به کاهش است اما، آن چیزی که باعث افزایش تولید گندم شده افزایش راندمان تولید در واحد سطح بوده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی روز چهارشنبه در سفر یک روزه خود به خراسان شمالی از چند مزرعه غلات در شیروان بازدید کرد.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید