رهبر ایران بر لزوم هوشیاری در برابر دشمنی های آمریکا تاکید کرد | اتاق خبر
کد خبر: 348458
تاریخ انتشار: 16 خرداد 1395 - 02:26
رسانه های روسی:
رسانه های روسی در بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در آیین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، گزارش دادند: آیت الله خامنه ای با اشاره به رویکردهای ضد ایرانی آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی و ادامه آن تاکنون، بر لزوم هوشیاری در برابر دشمنی های واشنگتن تا

اتاق خبر - پایگاه خبری کامرسانت روزنامه پرشمار روسیه امروز (شنبه) نوشت: رهبر عالی ایران اعلام کرد که آمریکا از سال 1979 پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون سیاست های خصمانه ای علیه ایران اجرا می کند و اعتماد به واشنگتن و لندن خطرناک خواهد بود.
این روزنامه افزوده است: رهبر عالی ایران با اشاره همزمان به تداوم سیاست های ضد ایرانی لندن و واشنگتن و پیشرفت های بدست آمده در مذاکره حل و فصل برنامه هسته ای، افزود: با وجود اقدام های آمریکا و انگلیس علیه ایران، جمهوری اسلامی قصد ندارد در حل مسائل منطقه ای با این دو کشور غربی همکاری کند.
کامرسانت ادامه داده است: با وجود بهبودی روابط سیاسی و تجاری تهران و غرب پس از اجرایی شدن برجام، تحریم های یکجانبه ضد ایرانی آمریکا همچنان ادامه دارد.
هفته نامه معتبر آرگومنتی ایفاکتی نیز در گزارش «ایران آمریکا و انگلیس همچنان دشمنان اصلی ایران»، نوشت که ر هبر عالی جمهوری اسلامی تاکید کرد: آمریکا تعهدهای برعهده گرفته خود در قالب برجام را اجرا نمی کند و از مسائل مربوط به حقوق بشر و تروریسم به عنوان بهانه استفاده می کند.
ایفاکتی ادامه داده است: رهبر ایران گفت که آمریکا از بدو پیروزی انقلاب اسلامی علیه ایران خصومت ورزی کرده و اعتماد کردن به این کشور شریر و انگلیس اشتباهی بزرگ خواهد بود.
آیت الله خامنه ای ادامه داد: با توجه به اینکه اهداف واشنگتن از دخالت در امور منطقه با تلاش های تهران برای حل مشکلات 180درجه متفاوت است، در حل بحران خاورمیانه با واشنگتن همکاری انجام نخواهد شد.
نشریه روسی پولیت اکسپرس هم نوشته است: رهبر عالی ایران با بیان ادامه دشمنی های آمریکا، تصریح کرد که هیچگاه با این کشور در زمینه های مختلف از جمله مبارزه با تروریسم همکاری نخواهد شد.
پولیت اکسپرس افزوده است: هر چند ایران و آمریکا مخالف داعش و القاعده هستند، ولی در این زمینه همکاری نخواهند کرد و تهران اقدام خود را با واشنگتن هماهنگ نکرده و نمی کند.
این نشریه در پایان تاکید کرده است: آیت الله خامنه ای دیروز در جمع یک میلیون سوگوار در آیین سالگرد درگذشت بنیانگذار جمهوری اسلامی در آرامگاه امام خمینی (ره) و در حالیکه میلیون ها نفر دیگر نیز از تلویزیون شاهد بودند، تاکید کرد که ایران همچنان بر مواضع ضد آمریکایی خود استوار است.
تارنمای روسکایا پلانتیا نیز در این باره نوشت: رهبر ایران بر این نکته صحه گذاشت که اهداف تهران و واشنگتن در باره خاورمیانه متفاوت است.
خبرگزاری اسپوتنیک نیز به نقل از سخنان حضرت آیت الله خامنه ای نوشت: ذات نظام سلطه اقتضا می‌کند با نظام اسلامی دشمن باشد، زیرا منافعشان ۱۸۰ درجه با یکدیگر اختلاف دارد. نظام سلطه اهل خیانت، جنگ‌افروزی، ایجاد و سازماندهی گروه‌های تروریستی، سرکوب آزادیخواهی و فشار آوردن بر مظلومین مانند فلسطین است که نظام اسلامی نمی‌تواند نسبت به این مسائل بی‌تفاوت بماند.
بنا به این گزارش، رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکا ۲۸ مرداد با کودتا حکومت ملی را سرنگون کرد و از اول انقلاب تاکنون نیز دشمنی می‌کند. زمان طاغوت، ساواک را برای شکنجه مردم راه انداخت. در جنگ هشت ساله حداکثر کمک را به دشمنان ایران انجام داد، هواپیمای مسافری ما را سرنگون و همچنین ایران را تحریم کرد، آیا این رویکردها دشمنی نیست؟
اخبار مراسم سالگرد ارتحال امام بویژه سخنان حضرت آیت الله خامنه ای همچنین در رسانه های دیگر روسیه نیز بازتاب های مشابه و گسترده یافت.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید