ایران قدرت اقتصادی منطقه است | اتاق خبر
کد خبر: 348460
تاریخ انتشار: 16 خرداد 1395 - 02:47
مقام صربستانی:
مدیر امور تجاری و اقتصادی اتاق بازرگانی شهر پوژارواتس صربستان در دیدار با رایزن اقتصادی و سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد گفت: ایران کشوری بزرگ و قدرت اقتصادی در منطقه محسوب می شود و علاقه مند به همکاری با این کشور هستیم.

اتاق خبر - «اوروش ولاییچ» روز شنبه در نشستی با «محمد جواد ایزدی» به موفقیت های ایران در طی سه دهه گذشته در تمامی امور اشاره کرد و گفت: صربستان و ایران روابط سنتی و خوبی دارند و تلاش مقامات دو کشور بر افزایش همکاری های تجاری و اقتصادی دو جانبه در سطح مطلوب در حوزه های مختلف است.
ولاییچ افزود: ایران از جمله در حوزه های صنعتی و انرژی امکانات گسترده ای دارد و مناطق مختلف در صربستان از جمله شهر پوژارواتس که از امکانات خوبی بهره مند است مایل به همکاری با ایران در زمینه های انرژی و صنعتی می باشد. وی به همکاری خوب صربستان با ایران در زمینه راه آهن و همکاری با شرکت گوشا در این خصوص با شرکت های ایرانی اشاره کرد و گفت: آشنایی با امکانات دو کشور یکی از ارکان های مهم در کارهای تجاری به شمار می رود و ما در ملاقات و نشست هایی که با سفارت جمهوری اسلامی ایران داریم ضمن آشنا شدن با امکانات این کشور توانایی های خود را نیز معرفی کرده ایم.
مدیر امور تجاری و اقتصادی اتاق بازرگانی پوژارواتس همچنین در این نشست به علاقه مندی اتاق بازرگانی منطقه ای پوژارواتس در اعزام هیاتی از نمایندگان و صاحبان صنایع صربستانی به مناطق مختلف به ایران و همچنین سفر هیاتی از تاجرین و بازرگانان ایرانی به صربستان از جمله به منطقه پوژارواتس اشاره کرد.
وی همچنین ضمن قدردانی از همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران گفت: طی نشست هایی که در روزهای آینده با سفیر و دیگر مسئولین سفارت خواهیم داشت در مورد تبادل هیات های تجاری و بازرگانی دو کشور و همچنین همکاری های اقتصادی گفت و گو و تبادل نظر خواهیم کرد.
رایزن اقتصادی و سیاسی سفارت کشورمان نیز در این دیدار با ارائه توضیحات مبسوطی از امکانات ایران گفت: پس از اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها اکنون زمان مناسبی برای گسترش همکاری های دو کشور در زمینه های تجاری و اقتصادی است و در این زمینه سفارت جمهوری اسلامی ایران برای افزایش همکاری های دو کشور آماده همکاری با تاجرین صربستانی می باشد.
محمد جواد ایزدی در ادامه افزود: ایران و صربستان دارای امکانات بسیار خوب در زمینه های مختلف از جمله گردشگری، کشاورزی، صنعتی و انرژی هستند و همکاری در زمینه کشاورزی در سطح مطلوبی قرار دارد که در حال گسترش است.
وی همچنین به علاقه مندی شرکت های ایرانی و صربستانی اشاره کرد و گفت که برگزاری چهاردهمین کمیسیون مشترک بین دو کشور در سال گذشته در تهران که در آن چندین تفاهم نامه همکاری به امضا رسید موجب شد که فضای مناسبی برای گسترش همکاری های دو جانبه فراهم شود.
ایزدی نیز به اهمیت ایران در منطقه خاورمیانه و اهمیت صربستان در منطقه بالکان غربی اشاره کرد و گفت که این دو کشور می توانند با تولیدات خود در کشورهای مناطق خود حضور فعالی داشته باشند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید