واشنگتن از همکاری با مسکو برای مبارزه با تروریسم خودداری می کند | اتاق خبر
کد خبر: 348733
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1395 - 04:42
روسیه:
«آناتولی آنتونف» معاون وزیر دفاع روسیه اعلام کرد: واشنگتن به پیشنهاد مسکو برای همکاری در مسائل امنیتی و مبارزه مشترک با تروریسم پاسخ نداده است.

اتاق خبر - آنتونف گفت: روسیه و آمریکا اهداف همسوی زیادی برای اقدام های مشترک دارند، اما پیشنهاد طرف روسی برای همکاری با آمریکا بدون پاسخ مانده است.

به نوشته روزنامه روسی ایزوستیا، وی همچنین با بیان اینکه نیروهای مسلح روسیه به مردم سوریه در بازگشت به زندگی عادی کمک فراوانی می کنند، اظهار کرد: این امر تا اندازه زیادی در نتیجه همکاری واشنگتن و مسکو امکانپذیر شده است.
آنتونف در این رابطه خاطرنشان کرد: همکاری میان روسیه و آمریکا به انتقال کمک‌های بشردوستانه به سوریه جنگ‌زده و بازگرداندن آرامش به این کشور کمک زیادی کرده است.
آنتونف همچنین یادآوری کرد آتش بس در سوریه با بیانیه مشترک روسای جمهوری روسیه و آمریکا برقرار شده است.
مقام های امریکایی در هفته های اخیر امکان همکاری با روسیه در اجرای عملیات مشترک علیه تروریست ها در سوریه را رد کرده اند.
سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه روز اول خرداد ماه به آمریکا آغاز عملیات هوایی مشترک در سوریه از روز پنجم خرداد را پیشنهاد کرده بود.
وزیر دفاع روسیه در نشستی نظامی گفت هدف از این حملات هدف قرار دادن جبهه النصره و سایر گروههای تروریستی بود که شامل آتش بس سوریه نیستند.
به گفته شایگو، این پیشنهاد با هماهنگی دولت سوریه و پس از تبادل نظر با کارشناسان نظامی آمریکا در امان پایتخت اردن ارائه شد.
به گزارش رسانه های روسی، «جف دیویس» سخنگوی پنتاگون در گفت وگو با خبرنگاران اعلام کرد: واشنگتن مذاکراتی با مسکو برای نظارت بهتر بر آتش بس شکننده در سوریه داشته است.
وی در همین حال خاطرنشان کرد که واشنگتن و مسکو اهداف نظامی جداگانه‌ای دارند.
مقام آمریکایی افزود: عملیات روسیه، حکومت اسد را حمایت و توانمند می کند و تمرکز ما فقط بر کاهش قدرت و شکست داعش است.
اروپاموی افزود: امیدواریم با روحیه کنونی و به پشتوانه موفقیت در چهار بازی گذشته، مقابل برنده دیدار رومانی و آلمان نیز موفق شویم و جام را کسب کنیم.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید