بازی رایانه‌ای ایرانی «والیبال 2016» رونمایی شد | اتاق خبر
کد خبر: 348759
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1395 - 07:15
آیین رونمایی از بازی ایرانی «والیبال 2016» صبح امروز به همت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و با حضور اهالی رسانه و فعالان صنعت بازی در فرهنگ‌سرای سرو برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، «کیامرث کُرده» گزارشگر نام آشنای والیبال کشورمان که گزارشگری این بازی رایانه‌ای را نیز برعهده داشته، ضمن خوش‌آمدگویی به حضار، همزمانی این مراسم رونمایی با صعود مقتدرانه تیم ملی والیبال کشورمان به المپیک پس از 52 سال را اتفاقی مبارک دانست.

وی به چالش گزارشگری برای این بازی اشاره کرد و گفت: هنگام گزارش یک بازی والیبال در تلویزیون، کار بسیار ساده‌تر است چرا که تصویر را می‌بینیم و هیجان بازی به ما کمک می‌کند. اما برای گزارشگری بازی رایانه‌ای والیبال، با توجه به این که تصویری وجود نداشت کار سخت و چالشی بود و مجبور بودیم نام بازیکنان را با لحن‌های متفاوت چندین بار ضبط کنیم.

در ادامه مراسم، دانیال طبیعی مدیر پروژه بازی رایانه‌ای والیبال 2016 به ارائه ویژگی‌های این بازی پرداخت و گفت: بازی والیبال 2016 بزرگ‌ترین بازی تیمی تولیدشده در کشور است و ما در این بازی 30 تیم ملی دنیا را شبیه‌سازی کرده‌ایم.

وی افزود: در بازی والیبال 2016 تمامی قواعد، قوانین و تاکتیک‌های ورزش والیبال را پیاده‌سازی کرده‌ایم و مخاطب می‌تواند به سرعت این قوانین را یاد گرفته و نسبت به ورزش والیبال آشنایی بیشتری پیدا کند.

طبیعی به ساخت نسخه موبایلی این بازی اشاره کرد و افزود: مدتی است که روی نسخه اندرویدی این بازی کار می‌کنیم و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک این نسخه از بازی را نیز منتشر کنیم. همچنین قصد داریم در صورت فراهم بودن شرایط، نسخه‌های بعدی این بازی را هر سال تولید و عرضه کنیم.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز با حضور در این مراسم افزود: قرار است هر ماه برای یک بازی ایرانی رونمایی شود و بازی‌سازان می‌توانند درخواست خود را از طریق وب‌سایت بنیاد ارائه دهند.

وی با اشاره به این که هدف از رونمایی‌ها شلوغ کاری نیست، گفت: با چنین مراسمی دنبال شلوغ‌کاری نیستیم، بلکه می‌خواهیم با حضور فعال رسانه‌ها و رادیو و تلویزیون به دیده شدن هرچه بیش‌تر بازی‌ها و در نتیجه فروش آن‌ها کمک کنیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید