عقبگرد شاخص کل در معاملات امروز بورس | اتاق خبر
کد خبر: 348938
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1395 - 23:27
در دومین روز از معاملات هفته جاری، بورس اوراق بهادار تهران بار دیگر شاهد کاهش شاخص کل تا آستانه کانال 76 هزار واحدی شد.

اتاق خبر: امروز –دوشنبه- شاخص کل بورس اوراق بهادارتهران در ابتدای شروع معاملات با رشد مواجه شد به طوری که در بهترین حالت به مقدار 76 هزار و 284 واحد رسید و پس از آن با افت چشم گیری همراه بود و در بدترین حالت شاخص کل به مقدار 76 هزار و 102 واحد رسید. اما در انتها از این رقم کمی بالاتر رفت و در کل با 31 واحد کاهش به 76 هزار و 128 واحد رسید.

اما شاخص هم وزن امروز 33 واحد رشد کرد و به مقدار 13 هزار و 872 واحد رسید. ارزش معاملات امروز 631 میلیون و 187 هزار و 800 میلیون تومان شد که این رقم حاصل دست به دست شدن 872 میلیون و 195 هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله در کمتر از 67 هزار نوبت معامله بود.

در دومین روز از معاملات هفته نماد شرکت های گسترش نفت و گاز پارسیان، صنعتی و معدنی گل گهر و بانک ملت بیش از دیگر نماد ها سعی کردند شاخص را بالا نگه دارند و نماد شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه گذاری غدیر از جمله نمادهایی بودند که در روند نزولی شاخص سهم بسزایی داشتند.

امروز واسپاری ملت، ماشین سازی اراک و شهرداری سبزوار بیشترین تقاضا و مشارکت ملی نفت ایران، عمران و توسعه فارس و دارو سازی فارابی بیشترین عرضه را به خود اختصاص دادند.

نماد معاملاتی شرکت های معادن بافق، کشت و صنعت چین چین، شرکت شیشه و گاز، موتورسازان تراکتورسازی ایران، کشاورزی و دامپروری مگسال، باما، سیمان دورود، لعابیران، داروسازی اکسیر، صنایع سیمان دشتستان، کشاورزی شیرین خراسان، البرز دارو و آلومراد امروز بازگشایی شدند.

فرابورس ایران نیز امروز با 5.7 واحد کاهش به مقدار 814.8 واحد رسید.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید