مذاکرات ایران و ژاپن در مورد سرمایه گذاری و تجارت | اتاق خبر
کد خبر: 349005
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1395 - 18:06
یک مقام وزارت خارجه ژاپن اعلام کرد:
بنا بر گفته یک مقام وزارت خارجه ژاپن، این کشور و ایران قرار است وضعیت کنونی سرمایه‌گذاری و تجارت مشترک همراه با دیگر مسائل را در جریان گفت‌وگوهایی میان دو طرف در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در تهران را بررسی کنند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، بنا بر گفته یک مقام وزارت خارجه ژاپن، این کشور و ایران قرار است وضعیت کنونی سرمایه‌گذاری و تجارت مشترک همراه با دیگر مسائل را در جریان گفت‌وگوهایی میان دو طرف در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در تهران را بررسی کنند.

 پایگاه خبری پلاتس در همین راستا گزارش داد: این گفت‌وگوها بخشی از نشست‌های یک گروه کاری مشترک به نام کمیته شورای همکاری ایران و ژاپن است که در اکتبر سال گذشته ایجاد شد. قرار است در این گفت‌وگوها یک هیأت ژاپنی به ریاست تسوکاسا اوئمورا، مدیرکل خاورمیانه و آفریقا وزارت خارجه ژاپن و نیز محمود فرازنده، مدیر کل بخش شرق آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه ایران شرکت کنند.

به گزارش ایسنا، این مذاکرات به دنبال امضای یک قرارداد سرمایه‌گذاری مشترک برای حفاظت از سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های ژاپنی در بخش‌های مختلف اقتصاد ایران در ماه فوریه انجام می‌شود.

این قرارداد سرمایه‌گذاری پس از آن به امضای دو طرف رسید که ژاپن و ایران در اکتبر سال گذشته به یک توافق مهم دست یافتند که بنا بر آن ژاپن تحریم‌های اساسی خود علیه ایران مثل جلوگیری از سرمایه‌گذاری جدید در بخش نفت و گاز ایران را برداشت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید