اقتصادمقاومتی موجب افزایش اشتغال می شود | اتاق خبر
کد خبر: 349060
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 09:03
وزیر کشور با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی موجب افزایش اشتغال و درآمد در کشور می شود، افزود: اقتصاد مقاومتی امری واجب و قطعی برای کشور است.

اتاق خبر:نشست یک روزه قرارگاه اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی با هدف بررسی راهکارهای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی به عنوان اولویت دولت با حضور وزیر کشور و مسئولان دولتی در تالار پتروشیمی تبریز برگزار شد.

عبدالرضا رحمانی‌ فضلی شامگاه دوشنبه در این جلسه اظهار داشت: مردم عنصر اصلی اقتصاد مقاومتی هستند و هیچ اقتصاد مقاومتی بدون مردم معنا ندارد.

وی با تاکید بر اینکه بدون حضور و مشارکت مردم اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ممکن نیست، ابراز داشت: دولت تلاش می کند موانع را رفع کند و زمینه را برای اقتصاد مقاومتی هموار کند، پس مردم نیز باید دراین خصوص همکاری داشته باشند.

رحمانی‌ فضلی همچنین با اشاره به ضرورت اقدام عملی دراقتصاد مقاومتی گفت: عقل سالم تاکید دارد که ما به عنوان کشوری دارای هدف و مهم، از نظر اقتصادی خودکفا باشیم و اقتصاد مقاومتی می تواند باعث خودکفاشدن اقتصاد کشور شود.

وی با بیان اینکه باید به اقتصاد مقاومتی ایمان داشته باشیم و آن را به صورت دقیق و موبه مو اجرا کنیم، ابراز داشت: دولت تلاش می کند این برنامه های اقتصاد مقاومتی را اجرا کند و به سرمنزل مقصود برساند.

وزیر کشور با بیان اینکه برای اینکه روی پای خود بایستیم و به لحاظ اقتصادی مستقل باشیم باید در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم، گفت: برای همین باید اقتصاد مقاومتی به باور عمومی جامعه تبدیل شود.

رحمانی‌ فضلی سپس اظهار داشت: نباید اقتصاد مقاومتی تنها در انجام پروژه و در بخش سرمایه ‌گذاری و تقویت تولید خلاصه شود.

انجام عملی و دقیق سیاست های اقتصاد مقاومتی ضروری است

وی با تاکید بر اینکه انجام عملی و دقیق اقتصاد مقاومتی مهم و ضروری است، اظهار داشت: تحقق اقتصاد مقاومتی روی روش‌ها و شیوه‌ انجام کارها مبتنی است و باید در این خصوص همه مردم و مسئولان تلاش کنند.

وزیر کشور همچنین با تاکید بر اینکه آذربایجان شرقی پتانسیل های صنعتی و اقتصادی بالایی دارد، افزود: باید درجهت استفاده از این فرصت ها تلاش کنیم.

رحمانی‌ فضلی با بیان اینکه جلب مشارکت مردمی جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است، افزود: تلاش شبانه روزی و هماهنگ مسئولان و مردم آذربایجان شرقی درجهت عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری در سیاست های اقتصاد مقاومتی ضروری است.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی به جهت ظرفیت‌های صنعتی و تولیدی به عنوان اپایلوت اجرای سیاست ‌های اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شده است، ابراز داشت: برای همین منظور چند جلسه در تهران با حضور استاندار آذربایجان شرقی تشکیل شده تا با کمک بخش خصوصی تصمیم‌ هایی برای اجرای اقتصاد مقاومتی در این استان گرفته شود.

گفتنی است که وزیر کشور برای حضور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی، امروز دوشنبه وارد تبریز شده و همچنین فردا از کارگاه اقتصاد مقاومتی تبریز بازدید می کند. نشست خبری نیز با حضور وزیر کشور فردا برگزار می شود.

در این جلسه کتاب فرصت های شغلی آذربایجان شرقی رونمایی و از فعالان برگزاری انتخابات مجالس خبرگان و شورای اسلامی در استان تجلیل شد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید