اجرای کامل سیاست های اقتصاد مقاومتی نیازمند مشارکت عموم مردم است | اتاق خبر
کد خبر: 349064
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 00:29
وزیر کشور با تاکید بر نگاه ویژه دولت بر اجرای اقتصاد مقاومتی گفت: اجرای کامل سیاست های اقتصاد مقاومتی نیازمند مشارکت عموم مردم است.

اتاق خبر:عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه دولت بعداز اجرا کردن برجام به دنبال اجرای دقیق و کامل اقتصاد مقاومتی است، افزود: مردم پایه اصلی اقتصاد مقاومتی هستند و دراین مسیر نیازمند مشارکت مردم هستیم.

وی با اشاره به تدوین برنامه اقتصاد مقاومتی توسط دولت گفت: رهبری به تشکیل قرارگاه به جای ستاد اقتصاد مقاومتی تاکید دارند و ما نیز می خواهیم گزارش ماهانه از روند اجرای برنامه‌ ها را به ایشان ارائه دهیم.

وزیر کشور سپس با بیان اینکه آذربایجان شرقی ظرفیت ها و پتانسیل های بالای اقتصادی دارد، ابراز داشت: آذربایجان شرقی به جهت ظرفیت‌های صنعتی و تولیدی به عنوان الگوی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شده است.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه کرمان و لرستان نیز دیگر استان های پایلوت اقتصاد مقاومتی هستند، ادامه داد: ما سعی می کنیم هرماه در یکی از این سه استان حاضر شویم و به صورت تخصصی محورهای اقتصاد مقاومتی را بررسی کنیم.

وی سپس از حل مشکلات اقتصادی کشور در چهار سال‌ آینده خبر داد و گفت: راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی، تبعیت از نسخه ارائه شده توسط مقام معظم رهبری و بر درون زایی و برون نگری استوار است.

ضرورت ورود عملی به اجرای اقتصاد مقاومتی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز در این دیدار به ضرورت ورود عملی به اجرای اقتصاد مقاومتی توسط دولت تاکید کرد و افزود: دولت باید در موضوع اقتصاد مقاومتی با جدیت وارد میدان شد.

آیت الله محسن مجتهد شبستری با تاکید بر اینکه باید رفع مشکلات اقتصادی کشور در اولویت قرار گیرد، ابراز داشت: اقتصاد مقاومتی می تواند اقتصاد کشور را نجات دهد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به صورت جدی در موضوع اقتصاد مقاومتی وارد شده اند، افزود: اشاره به اقدام و عمل در شعار سال نشان می دهد که ایشان تاکید بر اجرای عملی برنامه های اقتصاد مقاومتی هستند.

امام جمعه تبریز همچنین با تاکید بر اینکه آذربایجان شرقی پتانسیل های صنعتی و اقتصادی بالایی دارد، افزود: باید درجهت استفاده از این فرصت ها تلاش کنیم.

گفتنی است که وزیر کشور برای حضور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی، ظهر امروز دوشنبه وارد تبریز شد.

رحمانی ‌فضلی همچنین فردا از کارگاه اقتصاد مقاومتی تبریز بازدید می کند. نشست خبری نیز با حضور وزیر کشور فردا برگزار می شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید