رهبرانصارالله یمن برایستادگی در برابر متجاوزان تاکید کرد | اتاق خبر
کد خبر: 349095
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 10:48
رهبر جنبش انصارالله یمن حملات ائتلاف تحت رهبری عربستان به کشورش را غیر قابل توجیه دانست و با تاکید بر ایستادگی مردم یمن در برابر این حملات گفت:تا زمانی که تجاوز ادامه داشته باشد، ملت یمن در برابر این جنایتکاران خواهد ایستاد.

اتاق خبر - به نقل از شبکه خبری المسیره، عبدالملک بدرالدین الحوثی روز دوشنبه در سخنانی افزود: هیچ توجیهی برای ادامه تجاوز به یمن وجود ندارد.

وی گفت: اگر حسن نیت و عقلانیت در طرف مقابل وجود داشت، راه حل ‌امکان پذیر بود. رهبر انصارالله یمن خاطرنشان کرد که نیروهای متجاوز و عناصر مزدور به دلیل نداشتن عقلانیت، مذاکرات را با مانع روبه رو ساختند، اما هیات ملی یمن در باره همه موضوعات رویکرد معقول و منطقی داشته است.
رهبر انصارالله یمن خاطرنشان کرد، با این که ملت ما از مشکلات فراوان رنج می برد اما همچنان از ارزش ها، اخلاق و استقلال و نیز کرامت خود دفاع می کند.
وی تاکید کرد، تا زمانی که تجاوز ادامه داشته باشد، ملت یمن در برابر این جنایتکاران خواهد ایستاد.
عبدالملک بدرالدین همچنین با تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: متجاوزان برای هیچ چیزی حرمت قائل نیستند و همه افراد اعم از کودکان، سالخوردگان و زنان را آماج حملات خود قرار می دهند.
عربستان سعودی از ششم فروردین سال 94 با تشکیل ائتلافی متشکل از برخی کشورهای عربی و با حمایت آمریکا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت، به کشور و مردم یمن حمله کرد که بر اثر آن تاکنون بیش از هفت هزار شهروند یمنی از جمله شماری زیادی از زنان و کودکان کشته یا زخمی شده و دهها هزار نفر نیز آواره شده اند.
همچنین بر اثر این حملات، تاکنون بیش از 80 درصد تأسیسات خدماتی و زیربنایی و بیمارستان ها، مراکز درمانی، انبارهای دارو و غذا، مدارس و منازل مردم ویران شده یا آسیب دیده است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید