مذاکرات ۲ گروه‌ اقتصادی خارجی با تولید‌کنندگان بخش کشاورزی قزوین | اتاق خبر
کد خبر: 349190
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 17:31
مدیر تنظیم بازار محصولات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: دو گروه اقتصادی از کشورهای ایتالیا و روسیه با تولید‌کنندگان بخش کشاورزی این استان مذاکراتی انجام دادند.

اتاق خبر: محمود محمودی در این باره اظهار کرد: دو گروه اقتصادی از کشورهای ایتالیا و روسیه با تولید‌کنندگان بخش کشاورزی این استان مذاکراتی انجام دادند.

وی افزود: گروه‌های اقتصادی این دو کشور در خصوص صادرات نهاده‌های کشاورزی و واردات ماشین‌آلات کشاورزی بحث و تبادل نظر کردند.

مدیر تنظیم بازار محصولات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اضافه کرد: گروه اقتصادی ایتالیایی شرکت سیگما تولید‌کننده دنباله‌بندها و ادوات کشاورزی در ایتالیا بودند که با مذاکرات انجام شده با تولید و توزیع‌کنندگان این استان مقرر شد ضمن مذاکرات مجدد گروه ایتالیایی ادوات کشاورزی را در سال اول به صورت آزمایشی وارد کنند و در صورت کارایی لازم و رضایت و استقبال کشاورزان در سال دوم سرمایه‌گذاری و تکنولوژی این ادوات به استان قزوین منتقل شود.

محمودی به مذاکرات انجام شده با گروه دوم اقتصادی از کشور روسیه اشاره و بیان کرد:  طی دو جلسه مذاکره صادرکنندگان محصولات کشاورزی استان قزوین با گروه تجار روسی مقرر شد هیأت روسی نهاده‌های کشاورزی مانند کنجاله آفتابگردان، جو، گندم برای خوراک دامی و ذرت را وارد کنند که مذاکراتی با اتحادیه دامداران این استان انجام شده و در شرف عقد قرارداد هستند.

وی عنوان کرد: طبق این مذاکرات تولید و صادرکنندگان استان قزوین نیز انواع میوه، سبزی، صیفی، گل، خشکبار، کشمش، مرغ و تخم‌مرغ را به روسیه صادر می‌کنند.

مدیر تنظیم بازار محصولات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با مثبت خواندن این مذاکرات یادآور شد: از مزایای این مذاکرات این بود که از نظر حمل و نقل که یکی از بزرگترین مشکلات صادرکنندگان این استان بود مقرر شد که طرف روسی با همان ماشین‌آلات که خوراک دامی را وارد استان قزوین می‌کنند، صادرات این استان را نیز برای روسیه حمل کنند.

محمودی تصریح کرد: مزیت دوم این مذاکرات این است که واردکننده اقلام دامی، اتحادیه دامداران استان قزوین است و بهای اقلام صادراتی نیز به صورت ریالی در این استان قابلیت پرداخت خواهد داشت.

وی ادامه داد: با توجه به توافقات انجام شده پس از ارسال مدارک طرفین و تأیید نهایی قرارداد مربوط به واردات نهاده‌های کشاورزی و صادرات مربوطه، این قرارداد نهایی و اجرایی می‌شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید