استقبال بازارهای آسیایی از موضع بانک مرکزی آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 349348
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1395 - 05:58
بازارهای سهام آسیا روز سه‌شنبه پس از اینکه سرمایه‌گذاران از ارزیابی مثبت رئیس بانک مرکزی آمریکا از اقتصاد این کشور دلگرم شدند، پیشروی کردند.

اتاق خبر: شاخص ام اس سی آی بازارهای سهام آسیا - اقیانوسیه بجز ژاپن پس از اینکه بازارها از موضع محتاطانه جانت یلن استقبال کردند، بیش از یک درصد رشد کرد و مجموع رشد در دو هفته اخیر را به شش درصد رساند.

شاخص نیک‌کی ۲۲۵ ژاپن ۰.۷ درصد رشد کرد و به ۱۶۶۸۸.۳۶ واحد رسید در حالیکه کسپی کره جنوبی ۰.۱ درصد رشد کرد و در ۲۰۰۶.۰۷ واحد ایستاد. شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ ۰.۸ درصد صعود کرد و به ۲۱۱۹۸.۰۹ واحد رسید. در حالیکه شاخص شانگهای کامپوزیت در سرزمین اصلی چین ۰.۲ درصد اُفت کرد و در ۲۹۲۹.۷۰ واحد ایستاد. شاخص اس اند پی/ای اس ایکس ۲۰۰ استرالیا ۰.۵ درصد رشد کرد و در ۵۳۸۸.۱۰ واحد قرار گرفت. شاخصهای سهام در تایوان، سنگاپور هم در سطح بالاتری ایستادند.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، یلن در سخنرانی روز دوشنبه خود ارزیابی مثبتی از دورنمای اقتصادی این کشور داشت و اظهار کرد: اقتصاد آمریکا با وجود آمار اشتغال ضعیف ماه مه همچنان محکم به نظر می‌رسد. وی خاطرنشان کرد شاخصهای دیگر از بازار کار مثبت بوده‌اند و افزایش نرخهای بهره انجام خواهد گرفت با این همه به دلیل ابهامات زیادی که وجود دارد، به زمان این افزایش اشاره ای نکرد.

در وال استریت، شاخصهای سهام روز دوشنبه جهش یافتند. شاخص داوجونز اینداستریال اوریج با ۰.۶ درصد رشد، در ۱۷۹۲۰.۳۳ و شاخص استاندارد اند پورز ۵۰۰ با ۰.۵ درصد رشد، در ۲۱۰۹.۴۱ واحد بسته شد. نزدک کامپوزیت ۰.۵ درصد رشد کرد و در ۴۹۶۸.۷۱ واحد بسته شد.

بهای معاملات نفت خام آمریکا در معاملات الکترونیکی بازار بورس کالای نیویورک ۱۴ سنت کاهش یافت و به ۴۹.۵۵ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه ۱.۰۷ دلار یا ۲.۲ درصد افزایش یافت و در ۴۹.۶۹ دلار ایستاد. نفت برنت که قیمت پایه معاملات بین المللی است در بازار لندن ۱۸ سنت کاهش یافت و ۵۰.۳۷ دلار معامله شد.

دلار از ۱۰۷.۵۲ ین در معاملات دوشنبه به ۱۰۷.۷۸ ین در روز سه شنبه صعود کرد در حالیکه یورو از ۱.۱۳۵۷ به ۱.۱۳۵۹ دلار افزایش یافت.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید