آمار دقیق صنعتی و تولیدی به ائمه جمعه و نمایندگان ارائه شود | اتاق خبر
کد خبر: 349366
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1395 - 07:44
استاندار فارس از مسئولین خواست که آمار دقیق صنعتی و تولیدی استان را به ائمه جمعه و نمایندگان فارس ارائه کنند.

اتاق خبر: محمد علی افشانی بعد از ظهر سه شنبه در اولین جلسه شورای صنعت و معدن فارس تاکید کرد: متاسفانه برخی از افراد به گونه ای در خصوص تعطیلی واحد های صنعتی و تولیدی فارس بحث می کنند که صاحبان کارخانجات فعال نیز می ترسند در حالیکه ۸۸ درصد واحد های صنعتی و تولیدی فارس مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۴۶۰۰ واحد صنعتی و تولیدی در فارس وجود دارد که تنها ۱۲ درصد آنها تعطیل شدند که البته این تعداد نیز مربوط به قبل از دولت است و بخشی از آنها نیز در جلسات رفع موانع تولیدی در حال رفع مشکل هستند.

استاندار فارس با اشاره به اینکه ۵۷۰ واحد صنعتی قبل از شروع به کار این دولت تعطیل بوده است، گفت: مشکلاتی از جمله پرونده های مالیاتی و تامین اجتماعی باعث بروز مشکلات شده بود.

افشانی تصریح کرد: مدیران صنعتی و اقتصادی استان باید اطلاعات درست و دقیق در اختیار ائمه جمعه و نمایندگان مردم قرار دهند.

وی با بیان اینکه ۴۴ درصد از اعتبارات صندوق توسعه ملی در بخش صنعت به فارس تخصیص داده شده، گفت: سرمایه گذاری به عنوان یک اولویت در استان مطرح است و به طور حتم زمانیکه بانکها با طرح های قابل قبول مواجه شوند در خصوص ارائه تسهیلات نیز موافقت می کنند.

استاندار فارس تاکید کرد: راه اندازی مشاغل خانگی از دیگر مواردی است که باید در استان فارس مورد توجه قرار داده شود زیرا به راحتی می توان اشتغال و ارزش افزوده ایجاد کرد.

افشانی تاکید کرد: عدم حمایت مسئولین از صنعت و تولید جمله ای است که دیگر نباید در این استان تکرار شود زیرا تمامی مسئولین تمام قد از صنعت و تولید حمایت می کنند و برای رفع مشکلات زمان بسیار می گذارند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید