شناسایی طرحهای نیمه تمام قابل واگذاری به بخش خصوصی در چهارمحال و بختیاری | اتاق خبر
کد خبر: 349444
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1395 - 15:01
استاندار چهارمحال و بختیاری از شناسایی طرح های نیمه تمام قابل واگذاری به بخش خصوصی در این استان خبر داد.

اتاق خبر: قاسم سلیمانی دشتکی ،این طرح ها در زمینه های بهداشت و درمان، ورزش و تربیت بدنی و بخش های اقتصادی است که به بخش خصوصی برای تکمیل و بهره برداری واگذار می شود.
در این نشست یکی از اعضا دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اعلام کرد بیش از یک هزار و 700 طرح نیمه تمام قابل واگذاری به بخش خصوصی وجود دارد.
استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین از اختصاص سه هزار و 600میلیارد ریال اعتبار بانکی به طرح های صنعتی نیمه فعال و فعال استان خبر داد.
سلیمانی دشتکی یادآور شد:از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی این میزان اعتبار به عنوان سهم عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی در استان اختصاص یافته است و سیستم بانکی استان موظف به ارائه این تسهیلات به واحدهای صنعتی است.
به گفته وی،به منظور حمایت از بخش تولید و فعال کردن واحدهای نیمه فعال و تعطیل انتظار است بانک ها بدهی های معوق واحدهای صنعتی را تقسیط کنند.
وی گفت:به منظور تامین آب مورد نیاز صنایع شرق استان نیز از طرح ملی انتقال آب بن به بروجن سهم صنایع به خود صنایع واگذار می شود.
مدیرکل کمیته امداد امام چهارمحال و بختیاری نیز گفت:به منظور روند خودکفایی مددجویان و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخت وام ضروری به هشت هزار و 459نفر در استان انجام شد.
محمد رستگار افزود:در راستای حمایت از خودکفایی مددجویان بازار یابی و تجمیع محصولات تولیدی ،زمینه قیمت گذاری و فروش فرش تولیدی مددجویان در استان فراهم شد.
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری نیز گفت:در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ،در هفته جاری دو مجتمع تولید نمد و تولید خاتم در بهرام اباد و شیخ شبان راه اندازی شد.
بهمن عسگری سوادجانی افزود:برای این دو طرح چهار میلیارد ریال کمک بلاعوض به کارآفرینان اختصاص یافت و این دو طرح به صورت جداگانه 15نفر اشتغال ایجاد کرده اند.
در این نشست که معاونان استاندار ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مدیران دستگاههای اجرایی حضور داشتند،استاندار دستگاههای اجرایی را مکلف به ارائه گزارش اقتصاد مقاومتی به صورت هفتگی و ماهانه کرد.

منبع:ابرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید