42درصد اشتغال کشور در بخش صنعت به واحدهای کوچک اختصاص دارد | اتاق خبر
کد خبر: 349446
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1395 - 15:14
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: 42 درصد از اشتغال کشور در بخش صنعت به واحدهای تولیدی کوچک اختصاص دارد.

اتاق خبر: علی یزدانی، سهم اشتغال واحدهای متوسط و بزرگ تولیدی در بخش صنعت نیز 58 درصد است.
وی در ادامه با بیان اینکه 80 هزار واحد صنعتی کوچک در کشور دارای پروانه بهره برداری هستند، اظهار کرد: واحدهای کوچک نقش مهمی در تکمیل زنجیره های صنعت ایفا می کنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به تعداد واحدهای بزرگ و متوسط تولیدی کشور نیز اشاره کرد و گفت: چهار هزار و 356 واحد متوسط و سه هزار و 480 واحد بزرگ دارای پروانه بهره برداری هستند.
یزدانی در ادامه به واحدهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور اشاره کرد و گفت: 37 هزار و 148 واحد تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی مستقر هستند که از این تعداد 34هزار و 557 واحد جزو صنایع کوچک به شمار می روند.
وی به آمار واحدهای فعال و غیرفعال مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور نیز پرداخت و افزود: 27 هزار و 895 واحد فعال و شش هزار و 662 واحد نیز غیرفعال هستند.
رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست، تحقق اقتصاد مقاومتی را در گرو رشد و توسعه تولید برشمرد و گفت: دولت همه توان خود را برای رونق تولید و صنعت کشور به کار گرفته است اما در این راه نیازمند حمایت بخش خصوصی و مشارکت مردم نیز هستیم.
وی، یکی از برنامه های حمایت از تولید را ارائه تسهیلات و کمک های اعتباری در راستای اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی خواند و افزود: در همین راستا تاکنون هفت هزار و 450 واحد تولید برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب نام نویسی کرده اند.
یزدانی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در باره اقتصاد مقاومتی، گفت: باید همه توان و ظرفیت مدیران اجرایی برای پیشبرد برنامه های اقتصاد مقاومتی از جمله رونق بخش صنعت بسیج شود.
در این نشست، گزارشی از مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی استان قزوین ارائه شد.
براساس آخرین آمار ارائه شده، استان قزوین دارای سه هزار و 400 واحد صنعتی دارای بهره برداری است.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید