نرخ های دردسرساز برای مردم | اتاق خبر
کد خبر: 349497
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1395 - 18:43
اعلام نرخ‌هایی نظیر ۵۵۰ و یا هزار و ۳۵۰ تومان توسط شورای ترافیک فرمانداری ورامین برای حمل و نقل شهری سبب شده تا مسافران و شهروندان برای تهیه پول خرد دچار مشکل شوند.

اتاق خبر: ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی نقش مهمی را در جابجایی و حمل‌ونقل مسافران ایفا می‌کند و به همین خاطر تعیین نرخ ناوگان حمل‌ونقل عمومی برای بسیاری از شهروندان و رانندگان تاکسی و اتوبوس بسیار مهم است.

بر اساس مصوبه شورای ترافیک فرمانداری ورامین، مقرر شد تا در سال جاری، ۱۵ درصد کرایه ناوگان حمل‌ونقل عمومی افزایش پیدا کند و در این میان عدم اعلام کرایه‌های رند در برخی مسیرهای تاکسی و اتوبوس، سبب ایجاد مشکل برای مسافرین و شهروندان شده است.

اعلام نرخ‌هایی نظیر ۵۵۰ و یا هزار و ۳۵۰ تومان توسط شورای ترافیک فرمانداری ورامین سبب شده تا مسافران و شهروندان برای تهیه پول خرد دچار مشکل شوند.

شهروندان باگذشت حدود سه ماه از آغاز سال ۹۵ از مسئولان می‌خواهند تا نرخ‌هایی را برای برخی مسیرها تعیین کنند که از زحمت مسافر و راننده برای تأمین پول خرد بکاهد.

مقادیر زیادی پول خرد با خود حمل می‌کنم

نیکو نبی زاده یکی از شهروندان ورامینی  اظهار داشت: با توجه به قیمت‌گذاری‌های موجود برای تاکسی‌ها و اتوبوس‌های ورامین، همواره مقدار زیادی پول خرد را با خود حمل می‌کنم.

وی افزود: باید در زمان نرخ‌گذاری برای مسیرهای مختلف تاکسی و اتوبوس ورامین، همه جوانب در نظر گرفته شود، موضوعی که از سوی شورای ترافیک فرمانداری ورامین به آن بی‌توجهی شده است.

وی ادامه داد: نباید مردم اعم از مسافر و راننده برای تأمین پول خرد به‌زحمت بیفتند، موضوعی که در برخی مسیرهای تاکسی و اتوبوس در ورامین وجود دارد.

نبی زاده گفت: عدم وجود پول خرد در برخی مواقع سبب می‌شود که راننده و مسافر با یکدیگر توافق کرده و یکی از حق دیگری بگذرد و یا باید شاهد جنجال و درگیری در این زمینه باشیم.

فاطمه امینی یکی دیگر از شهروندان ورامینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، توجه به همه جوانب در تعیین کرایه های تاکسی و اتوبوس را یادآور شد و اظهار داشت: تجدیدنظر در اعلام نرخ‌های جدید برخی مسیرهای تاکسی و اتوبوس‌های ورامین موضوعی است که باید به آن توجه شود.

وی افزود: باید مسئولان قبل از هرگونه نرخ‌گذاری در میان مردم و رانندگان حاضرشده و نظرات و پیشنهاد‌های آنان را دریافت و نرخ‌هایی را مصوب کنند که بیشترین میزان رضایتمندی را به همراه داشته باشد.

گلایه خود را به نرخ‌های شورای ترافیک شهرستان ورامین اعلام کردیم

حسین دهقان معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری ورامین در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به این نکته که موضوع نگرانی شهروندان درباره نرخ جدید کرایه‌های تاکسی و اتوبوس در ورامین را پیگیری کرده است، اظهار داشت: کرایه تاکسی و اتوبوس شهر ورامین در شورای ترافیک شهرستان مصوب و به شهرداری ورامین ابلاغ‌شده است.

وی با اشاره به گلایه خود از مصوبه شورای ترافیک فرمانداری شهرستان ورامین افزود: من گلایه‌مندی خود را از قیمت‌های خرد برخی از مسیرها به مسئولان انتقال دادم.

عدم وجود پول خرد موجب ایجاد مشکل برای راننده و مسافر می‌شود

دهقان ادامه داد: به عنوان مثال در حوزه حمل‌ونقل اتوبوس، کرایه مصوب شده از سوی شورای ترافیک فرمانداری ورامین برای میدان بسیج تا پویینک، ۵۵۰ تومان تعیین‌شده است که ما این موضوع را مطرح کردیم که باید کرایه این مسیر ۵۰۰ یا ۶۰۰ تومان اعلام می‌شد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری ورامین اضافه کرد: ۵۰ تومان مبلغ خرد این مسیر را مردم از کجا بیاورند و همین امر می‌تواند زمینه درگیری میان مسافر و راننده را فراهم آورد.

دهقان بیان داشت: برچسب روی اتوبوس‌های عمومی برای مسیر میدان بسیج تا پویینک، ۵۵۰ تومان قیدشده و اگر راننده ۵۰ تومان را به مسافر برنگرداند، مسافر قیمت درج‌شده بر روی برچسب را مطرح می‌سازد و اگر مسافر، ۵۰ تومان کم‌تر به راننده بدهد، راننده پرداخت  نرخ مصوب را از مسافر طلب می‌کند.

مشکل پول خرد در ناوگان اتوبوسرانی بیش از تاکسیرانی است

وی با اشاره به این نکته که وجود کرایه‌های خرد در برخی مسیرهای دیگر نیز یادآور شد: از طرفی در برخی مسیرهای دیگر نظیر میدان رازی به ترمینال جنوب نیز نرخ کرایه اتوبوس از سوی شورای ترافیک شهرستان ورامین، هزار و ۳۵۰ تومان تعیین‌شده که همین مشکل وجود دارد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری ورامین با تأکید بر این نکته که این ایراد به شورای ترافیک فرمانداری ورامین وارد است، اظهار داشت: این ایراد به شورای ترافیک فرمانداری ورامین مبنی بر تعیین نرخ کرایه برخی مسیرها وارد است.

ناچار به اجرای مصوبه شورای ترافیک فرمانداری ورامین هستیم

وی با اشاره که وضعیت کمبود پول خرد در ناوگان اتوبوسرانی بیش از تاکسیرانی است، بیان داشت: وضعیت این‌گونه کرایه‌ها و کمبود پول خرد، در ناوگان تاکسیرانی بهتر از اتوبوسرانی است.

دهقان با ذکر چند نمونه از کرایه مسیرهای ناوگان تاکسیرانی در ورامین تأکید کرد: کرایه مسیر مترو شهری چهار هزار و ۲۰۰ تومان و  دانشگاه و افسریه چهار هزار و ۶۰۰ تومان و از ورامین به قرچک هزار و ۴۰۰ تومان تعیین‌شده است.

وی متذکر شد: ایراد در نرخ‌گذاری کرایه در بخش حمل‌ونقل اتوبوس وارد است و باید فرمانداری ورامین در این زمینه دقت بیشتری را انجام می‌داد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری ورامین یادآور شد: مصوبه شورای ترافیک شهرستان ورامین لازم‌الاجرا است و ما ناچار هستیم که آن را عملیاتی و اجرایی کنیم.

به هر ترتیب همچنان مشکل کمبود پول خرد و عدم تعیین مناسب کرایه برخی مسیرهای تاکسی و اتوبوس در ورامین پابرجاست و مردم و شهروندان ورامینی از مسئولان می‌خواهند تا تجدیدنظری در این زمینه انجام شود.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید