200 شهرک صنعتی کارآیی بهینه ندارند | اتاق خبر
کد خبر: 349564
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1395 - 00:23
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 200 شهرک صنعتی در کشور وجود دارد که کارآیی بهینه‌ای ندارند و نیازمند اصلاح آیین‌نامه‌ شهرک‌های صنعتی هستند.

اتاق خبر: علی یزدانی - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - با حضور در مراسم تودیع و معارفه‌ مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین با اشاره به اهداف پیشروی شهرک‌های صنعتی اظهار کرد: ارائه‌ آمار صحیح و روشن و پاسخگویی شفاف به مردم از جمله اهداف مورد تأکید دولت است.
وی در ادامه با بیان اینکه حدود 950 شهرک و ناحیه‌ صنعتی در کشور داریم، اظهار کرد: تاکنون به 780 شهرک و ناحیه‌ صنعتی زمین واگذار شده است.
یزدانی افزود: استان قزوین دارای 15 شهرک و ناحیه‌ صنعتی است که از این تعداد 14 شهرک جواز تأسیس گرفته و به سرمایه‌گذار واگذار شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور خاطرنشان کرد: در استان قزوین از 14 شهرک و ناحیه‌ صنعتی واگذار شده پنج شهرک تقاضا محور بوده و 9 شهرک صنعتی تقاضامحور نیستند و از زمانی که به بخش خصوصی معرفی شده‌اند هیچ سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی نکرده است.
این مسئول با بیان اینکه تنها ارائه‌ی آمار و ارقام و واگذاری صرف شهرک‌های صنعتی برای ما مهم نیست، تصریح کرد: ما به دنبال برندسازی هستیم و کیفیت را اولویت کار خود قرار داده‌ایم.
وی اشاره کرد: در کشور 787 شهرک صنعتی تقاضامحور وجود دارد و این در حالی است که 15 شهرک و ناحیه‌ صنعتی در کشور تقاضامحور نبوده و هم‌اکنون 1950 جواز تأسیس شهرک صنعتی در سطح کشور به متقاضیان داده شده است.
یزدانی با تأکید بر اینکه استان قزوین دارای جایگاه مهم صنعتی است، گفت: این استان علاوه بر نزدیکی به پایتخت دارای مراکز دانش‌بنیان بسیار مطلوبی است و این موضوع برای استان قزوین یک امتیاز خوب محسوب می‌شود.
مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی عنوان کرد: در حال حاضر 200 شهرک صنعتی و خدماتی در کشور وجود دارند که متاسفانه کارآیی بهینه‌ای ندارند و 200 شهرک صنعتی نیز در آستانه‌ی مبتلاشدن به این عدم بهینه‌سازی هستند.
وی با تأکید بر اینکه آیین‌نامه‌ی شهرک‌های صنعتی باید اصلاح شود، یادآور شد: با اصلاح این آیین‌نامه در واقع شهرک‌های صنعتی موظف می‌شوند که هزینه‌های خود را مدیریت کرده و به بهینه‌سازی نزدیک‌تر شوند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید