از«کافه پولونیا»چه خبر؟ | اتاق خبر
کد خبر: 349662
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1395 - 09:07
داستان «کافه پولونیا» درباره زمانی است که در دل جنگ جهانی دوم برخی از پناهجویان لهستانی به دنبال زندگی بهتر به ایران آمدند.

به گزارش اتاق خبر، عباس رافعی کارگردانی که "آوازهای سرزمین من" اولین فیلم با موضوع داعش در سینمای ایران را آماده اکران دارد درباره تازه ترین برنامه هایش برای تولید فیلم بیان داشت: کار تولید یک محصول مشترک با نام "کافه پولونیا" را در دستور کار قرار داده ایم. این پروژه با همکاری میان سینمای ایران و سینمای لهستان تولید می شود.

وی ادامه داد: فیلمنامه اثر نگاشته شده است و تهیه کنندگی را مسعود ردایی انجام خواهد داد و البته یک تهیه کننده لهستانی در این حیطه کنار او حضور دارد.

*به سراغ تهیه کننده ای رفتم که به کار در لهستان اشراف داشت

رافعی در چرایی اینکه به سراغ ردایی برای تولید این فیلم رفته اظهار داشت: مسعود ردایی شرکتی بازرگانی دارد که فعالیتهاش میان ایران و لهستان در حال انجام است.

وی ادامه داد:  داستان "کافه پولونیا" درباره زمانی است که در دل جنگ جهانی دوم برخی از پناهجویان لهستانی به دنبال زندگی بهتر به ایران آمدند. بر این اساس برای تولید باید به سراغ تهیه کننده ای می رفتیم که درباره سازوکار تولید در لهستان اشراف داشته باشد. ردایی فارغ از فعالیتهای تجاری اش کارهای فنی "مالاریا" را هم در لهستان انجام داده بود و بدین لحاظ گزینه خوبی به شمار می رفت.

 

*سی درصد فیلمبرداری در لهستان انجام می شود

کارگردان "کیمیا و خاک" و "آفتاب بر همه یکسان می تابد" درباره زمان فیلمبرداری بیان کرد: نزدیک به سی درصد فیلم در لهستان می گذرد و برنامه مان این است که فیلمبرداری را شهریورماه آغاز کنیم.

رافعی درباره تیم بازیگران این کار هم بیان داشت: یک مادر و دختر لهستانی بازیگران اصلی کار هستند که نقشهای آنها را هم دو بازیگر لهستانی بازی خواهند کرد اما بقیه بازیگران ایرانی هستند.  

 

منبع:صبا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید