رسانه های ایران و آذربایجان نقش مهم در بسط روابط دو کشور دارند | اتاق خبر
کد خبر: 349733
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1395 - 14:18
سفیر ایران:
سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان گفت : رسانه های جمعی دو کشور نقش بسیار مهم و سازنده ای در بسط روابط طرفین دارند .

اتاق خبر - محسن پاک آیین روز چهارشنبه در دیدار ایلقار حسین اف رییس خبرگزاری ترند جمهوری آذربایجان ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان در خصوص مناسبات خوب دو کشور و ضرورت حفظ و گسترش همه جانبه آن تاکید کرد .
پاک آیین با اشاره به مسئولیت رسانه های دو کشور در این خصوص گفت: در حال حاضر مناسبات سیاسی و اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان روز بروز در حال توسعه می باشد و از این رو باید تلاش کنیم تا همکاری های رسانه ای دو کشور را نیز گسترش داده و عمیق تر کنیم .
وی از نقش مثبت خبرگزاری ترند در توسعه روابط دو کشور بویژه در زمینه انعکاس اخبار اقتصادی ایران، تشکر کرد.
ایلقار حسین اف نیز ضمن تشریح گسترش فعالیت های چند سال اخیر خبرگزاری ترند در منطقه و همکاری با خبرگزاری های معتبر بین المللی خواستار گسترش همکاری های رسانه ای با جمهوری اسلامی ایران شد .
وی با تاکید بر اینکه اخبار خبرگزاری ترند به زبان های فارسی،روسی،انگلیسی،عربی و فرانسوی منتشر می شود، گفت : یکی از اهداف ترند، توسعه بخش فارسی این خبرگزاری است.
وی آمادگی ترند را برای همکاری با خبرگزاری های ایران در زمینه تبادل دائمی اخبار، تحلیل و تصاویر خبری و اخبار سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دو کشور آذربایجان و ایران اعلام کرد و افزود:ترند یکی از خبرگزاری های غیر دولتی آذربایجان است که در سال 1995 تاسیس یافته و تامین کننده اخبار آذربایجان، قفقاز و کشورهای آسیای مرکزی می باشد.
خبرگزاری بین المللی ترند در سال 2010 به عضویت OANA ( مجمع خبرگزاریهای آسیا و اقیانوس آرام) در آمده و بیش از 40 کارشناس مستقل منطقه و غرب عضو آن هستند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید