رویدادها و تحولات سوریه در یک نگاه | اتاق خبر
کد خبر: 349734
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1395 - 14:23
چهارشنبه 19 خرداد
کشته شدن دو سرکرده تروریست های النصره، رسیدن ارتش سوریه به 25 کیلومتری فرودگاه الطبقه و بازگشایی گذرگاه مرزی عراق و سوریه از تحولات مهم سوریه در روز چهارشنبه 19 خرداد است.

اتاق خبر - یکی از فرماندهان گروه تروریستی موسوم به «تیپ شهدای اسلام» وابسته به جبهه النصره در درگیری با ارتش سوریه در شهرک 'داریا' کشته شد.
«عامر ابوشادی» که مسئولیت مهندسی خطوط دفاعی جبهه جنوبی در شهرک داریا در غوطه غربی دمشق را برعهده داشت سه شنبه شب در درگیری با ارتش سوریه به هلاکت رسید.
گروه تروریستی جبهه النصره همچنین به کشته شدن 'احمد عمر محمد ابراهیم' مشهور به «ابوعمر تیدیل» از فرماندهان میدانی خود در درگیری با ارتش سوریه در اطراف شهرک الحمیره در حومه جنوبی حلب اعتراف کرد.

** ارتش سوریه به 25 کیلومتری فرودگاه الطبقه رسید
نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی جنگنده - بمب افکن های این کشور و روسیه به فرودگاه نظامی الطبقه در استان رقه نزدیک شدند.
نیروهای موسوم به «صقور الصحرا» ارتش سوریه با پشتیبانی تیپ اباالفضل العباس (ع) به فرماندهی ابو عجیب با یک پیشروی 60 کیلومتری خود را به فرودگاه الطبقه نزدیک کردند.
این نیروها در مدت چهار روز درگیری مداوم با تروریست های داعشی توانستند 60 کیلومتر در عمق و 25 کیلومتر در عرض وارد مرزهای اداری استان رقه شوند.

** بازگشایی گذرگاه مرزی عراق و سوریه
حکومت اقلیم کردستان عراق بعد از ماه ها بستن دروازه مرزی خود با مناطق کردنشین سوریه اعلام کرد دروازه ،فیشخابور را که تنها دروازه تردد بین کردهای سوریه و کردستان عراق است٬ به روی صادرات مواد غذایی به مناطق کردنشین سوریه باز کرده است.
حمید دربندی یکی از مسئولان بلندپایه حزب دمکرات کردستان عراق، با اعلام این خبر تصریح کرد: از این پس صادرات مواد غذایی به مناطق کردنشین سوریه مجاز خواهد بود و هیچ نوع هزینه گمرکی از این کالاها دریافت نخواهد شد.

** ورود کاروان سلاح و مهمات از ترکیه به مناطق تحت اشغال داعش
مرکز هماهنگی و نظارت روسیه برآتش بس در سوریه اعلام کرد که کاروان کامیون های حامل سلاح و مهمات از مرزهای ترکیه وارد مناطق تحت اشغال گروه تروریستی داعش در شمال شرق استان حلب شد.
مرکز روسی هماهنگی و نظارت بر آتش در پایگاه حمیمیم سوریه با صدور بیانیه ای اضافه کرد: مهمات و تجهیزات این کاروان پس از ورود به خاک سوریه به مناطقی که در دست تروریست های داعش است، ارسال شد.
این مرکز اضافه کرد: گروه تروریستی داعش و النصره، برغم آغاز ماه مبارک رمضان همچنان به هدف قراردادن مراکز نظامی و محله های مسکونی حلب ادامه می دهند و اعزام گسترده تروریست ها به اطراف شهر حلب همچنان ادامه دارد.

** دیدار وزیر امورخارجه فرانسه با جمعی از مخالفان دولت سوریه
وزیر امورخارجه فرانسه با جمعی از نمایندگان مخالفان دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار و گفت وگو کرد.
وزیر امورخارجه فرانسه در این دیدار گفت: پاریس همواره تاکید کرده است که از مخالفان غیر مسلح دولت سوریه حمایت می کند.
وی مدعی شد: این غیر نظامیان با وجود چهار سال نبرد و بمباران های رژیم اسد، برای شکوه و آزادی کشورشان با شجاعت ایستادگی کرده اند.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید