بازداشت یک دختر یازده‌ساله بیمار به مدت 60 ساعت با دستبند توسط پلیس انگلیس | اتاق خبر
کد خبر: 349759
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1395 - 16:18
منابع انگلیسی روز چهارشنبه فاش کردند که یک دختر یازده‌ساله بیمار در سال 2012 میلادی به مدت 60 ساعت در حالی‌که دستبند داشته، در بازداشت پلیس شهرستان ساسکس در انگلستان بوده است.

اتاق خبر - کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات از پلیس انگلستان تایید کرده است که این دختر در آن سال بدون حضور افراد بالغ دارای صلاحیت، در بازداشت طولانی‌مدت پلیس بوده است.
این کمیسیون تایید کرده است که ماموران پلیس ساسکس برای جلوگیری از حرکت این دختر یازده‌ساله، پاهای او را بسته و برای جلوگیری از تف کردنش، صورت او را هم پوشانده بودند.
به گفته کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات از پلیس انگلیس، از یازده مامور پلیس به دلیل این تخلف تحقیق و پرسش به عمل آمده است.
براساس گزارش کمیسیون یادشده، این دختر یازده ساله در حدفاصل فوریه و مارس 2012 میلادی سه بار مطابق قوانین بهداشت روانی بازداشت‌ شده است.  در همین حال مادر این دختر در بیانیه‌ای که روز چهارشنبه توسط وکلایش منتشر شد، این رفتار پلیس انگلیس را ' وحشیانه و تحقیرآمیز' توصیف کرده است.
مادر این دختر که از او به نام 'خانم اچ ' یاد شده در این بیانیه بیان داشته است که وضعیت یادشده برای او و دخترش در سال 2012 میلادی 'یک کابوس ' بوده است.
وی بیان داشت: 'در آن زمان، ناتوانی دخترش به معنای این بود که او ممکن بود رفتارهای متفاوتی را در پیش بگیرد و آنچه او نیاز داشت، صبر، احترام و حمایت بود اما در عوض، پلیس او را در پاسگاه بدون حضور من یا فرد دیگری تحت بازداشت قرارداد.'
مادر یاد شده گفت: 'نمی‌توانم بفهمم چرا برخی از ماموران پلیس فکر کردند دستبند و پابند زدن به یک دختر یازده‌ساله، اقدام مناسبی است.'
کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات از پلیس انگلستان بابیان اینکه 'این دختر دارای مشکلات رفتاری چشمگیری ناشی از ناتوانی‌ عصبی بوده'، تایید کرده است: 'افراد پلیس ساسکس مهارت‌های لازم و کافی برای رفتار در این مورد را نداشتند و نتوانستند نیازهای پیچیده این دختر را درک کنند.'
براساس گزارش اسکای نیوز، 'روبین اسمیت ' یک مقام ارشد پلیس ساسکس انگلیس نیز گفته است: همزمان با انجام تحقیقات در این مورد، لازم است که افسران پلیس آموزش‌های به‌روز در مورد ارایه کمک‌های اولیه و سلامتی اشخاص ببینند.
وی افزود: این به معنا است که افسران پلیس بایستی مهارت‌های ارتباطی را در صورت مواجه‌شدن با افرادی که دچار بیمارهای روانی و مغزی هستند، داشته باشند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید