اعلام برنامه جایگزینی خودروهای سنگین فرسوده به زودی | اتاق خبر
کد خبر: 350052
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 00:35
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که اهداف کیفی سختگیرانه تری جهت ارتقای سطح کیفی محصولات و خدمات خودرو اجرا می شود گفت: برنامه خاصی نیز برای جایگزینی خودروهای سنگین فرسوده هست که به زودی اعلام می شود .

به گزارش اتاق خبر، محمد رضا نعمت زاده اظهار داشت نتایج کلی حاکی از ارتقای نسبی کیفیت محصولات و خدمات خودرو در سال 94 است و با توجه به این موضوع اهداف کیفی سختگیرانه تری جهت ارتقای سطح کیفی محصولات و خدمات و رضایتمندی مشتریان در نظر گرفته خواهد شد.

وزیر صنعت که در نشست شورای سیاستگذاری صنعت سخن می گفت با اشاره به برنامه های صنعت خودرو در سال 95 و با تاکید بر روشهای نوین بازاریابی و فروش و دانش روز دنیا افزود: باید روشهای متفاومتی ارایه شود که برای مشتری جذاب باشد و محور فعالیتهای شرکتهای خودرو ساز و قطعه ساز ، رضایت مندی مشتری باشد و سازو کارهای لازم برای رقابتی کردن خودرو داشته باشیم چون رقبای ما  قطعا برنامه دارند  و شرایط رقابت در آینده برای ما به مراتب سخت تر از شرایط فعلی خواهد بود و اگر برنامه نداشته باشیم قطعا عقب خواهیم ماند.

وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت تاکید کرد :  باید سطح کیفی خودرو ها افزایش یابد و با روشهای موجود نمی توانیم به رضایت مندی مشتریان برسیم و باید خودرویی که به دست مشتریان می رسد بدون عیب باشد و ما باید در زمینه آموزش به استاندارهای جهانی برسیم و انضباط کارکنان را یک اولویت در ارتباط با مشتری بدانیم و در مورد خدمات پس از فروش تاکید بر ارتقا و اموزش در این زمنیه به عنوان یک ضرورت  اعلام شد .

وی تصریح کرد : هر چند روند رو به بهبود است اما نباید پیشرفتهای محدود در ارائه خدمات ما را راضی کند باید ضعفهای ما درخدمات برطرف شود و رضایتمندی در دستور کار باشد و به این باور برسیم که مشتری حق دارد.

دراین زمینه قرار شد که گزارش جامع ارزیابی خدمات پس از فروش سال 94 در دستور بعدی کار باشد و کمیته استاندارد برای رفع مشکلات مربوط به ای مارک ، تاریخ اعتبار گواهی استاندارد و موارد مربوط به استاندارد شکل بگیرد و تصمیمات و اقدامات این کمیته به صورت دوره ای به شورا ارائه شود .

نعمت زاده  تاکید کرد :  صنعت خودرو باید در حوزه کل صنعت پیشران بوده و به جایگاه خودش برسد و اگر تحول ایجاد کند می تواند در سطح ملی اثر بخش باشد.

در ادامه نعمت زاده عنوان کرد که شرایط موجود تولید خودرو با توجه به فضای کسب و کار در داخل و خارج  رو به بهبود است اما مطلوب نیست  و باید برنامه های جبرانی در شرکتهای خودرو سازی تنظیم شود و ما به برنامه برسیم و این موضوع به صورت جدی پگیری شود

وی تاکید کرد :  باید کارگروه ویژه ای به ریاست معاون صنایع این وزارتخانه  تشکیل شود  که دلایل عقب افتادگی از برنامه  به صورت جدی تجزیه  و تحلیل علمی شود و  در جلسات بعدی شورا ارائه گردد و راهکاری برای جبران عقب افتادن از برنامه تنظیم شود.

به گفته نعمت زاده  برنامه خاصی نیز برای جایگزینی خودروهای سنگین فرسوده هست که به زودی اعلام می شود .

منبع: تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید