پاسخ کارگردان «یک دزدی عاشقانه» به نقدهای فیلمش | اتاق خبر
کد خبر: 350056
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 01:17
کارگردان «مینای شهر خاموش» می گوید سیاست های غلط شورای صنفی نمایش در بحث اکران به فیلم سوزی ختم می‌شود.

به گزارش اتاق خبر، امیر شهاب رضویان کارگردان سینما ؛ در خصوص استقبال از فیلم «یک دزدی عاشقانه» و نقدی که به فیلم وارد شده، گفت: خوشبختانه فیلم ما با بازخورد خوبی مواجه شد و حداقل فروش بیش از یک میلیارد و دویست میلیون تومان تا بیستم خرداد این موضوع را ثابت کرد. 

این کارگردان در مورد مهمترین نقدی که منتقدان و اهالی رسانه و سینماگران به «یک دزدی عاشقانه» وارد کرده‌اند، بیان کرد: «یک دزدی عاشقانه» فیلمی میانه نیست تماشاگر یا لذت می‌برد و یا نمی‌برد. این موضوع باعث خوشحالی من است البته منتقد و تماشاگر حق نقد کردن دارد که قطعا بخشی درست و بخشی غلط است. در مجموع همین که می نویسند بسیار خوب خواهد بود چون بدترین موقعیت برای یک فیلم زمانی است که نقدی به آن وارد نشود. 

رضویان عنوان کرد: متاسفانه ذائقه بخشی از تماشاگران ما به گونه‌ای شده که با توقع طنز تلویزیونی به تماشای فیلم های طنز سینمایی می‌آیند، فیلم کمدی طنز تلویزیونی نیست اما متاسفانه برداشت این شکلی است.

وی در ادامه در خصوص سیاست های غلط شورای صنفی گفت: متاسفانه سیاست‌های غلط شورای صنفی نمایش که به معضلی با عنوان فیلم سوزی ختم می‌شود دامن گیر چند فیلم شد و نتیجه منفی به همراه داشت و فیلم ما نیز در این دسته قرار گرفت. 

کارگردان «تهران ساعت 7صبح» عنوان کرد: تعدادی فیلم که فروش خوبی هم داشتند قبل از عید اکران شد و هنوز روی پرده سینماها است. در بخش بعد که نوبت به اکران «اژدها وارد می شود»، «یک دزدی عاشقانه» و «خنده های آتوسا» رسید قرار شد آن فیلم ها برداشته شوند تا آثار ما در اکران نفس بکشد اما متاسفانه تمدید اکران آنها در دستور کار شورا قرار گرفت و فرصت فروش بهتر را از فیلم‌های ما گرفتند. 

کارگردان «مینای شهر خاموش» تصریح کرد: «بارکد»، «عادت نمی‌کنیم» و «ایستاده در غبار» نیز به چرخه اکران اضافه شد که با این کار از طرفی فرصت اکران و فروش بالا از فیلم‌ها گرفته می‌شود و از سویی آثار تا پایان ماه رمضان مجبور به رقابت ناعادلانه‌ای می‌شوند که بازتاب منفی و ضربه زننده‌ای به همراه دارد. 

رضویان افزود: تمام این اتفاقات به سیاست گذاری و برنامه ریزی غلط شورای صنفی ربط پیدا می‌کند که متاثر از فشارهای جانبی است که از جریانهای مختلف به این شورا وارد می‌شود و نکته حائز اهمیت دیگر اینکه این شورا به قوانین خودش نیز پایبند نیست. 

کارگردان «سفر زمان» عنوان کرد: زمانی که از تعداد فیلم‌ها کم شد فروش «یک دزدی عاشقانه» در یک شب در تهران به 90 میلیون تومان رسید اما از هفته بعد به دلیل اکران فیلم های جدید و باقی ماندن فیلم های اکران نوروز در چرخه نمایش فروش فیلم من و دیگر آثار نزول پیدا کرد چنانچه فیلم من به نصف رسید که همان اصطلاح فیلم سوزی عملا خود را نشان داد. 

وی خاطرنشان کرد: مشکل دیگری که باعث آسیب دیدن فیلم‌ها می‌شود بحث عجله برای اکران در نیمه اول سال از طرف صاحبان آثار است که باید در این زمینه تدابیری اندیشیده شود. 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید