امضای قرارداد احداث شهرک صنعتی ترکیه در هفته جاری | اتاق خبر
کد خبر: 350283
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 11:27
محمت علی ارکان گفت: در هفته جاری‌ اعضای‌ اتاق‌ صنعت استانبول به ایران سفر خواهند و با اتاق بازرگانی ایران قراردادی را به امضا خواهند رساند که طبق این قرارداد این اتاق یک شهرک صنعتی در تهران ایجاد خواهد کرد.

اتاق خبر: رایزن بازرگانی سفارت ترکیه ، از برنامه‌ریزی گسترده این کشور برای توسعه همکاری‌های اقتصادی با ایران در همه حوزه‌ها خبر داد.

رایزن اقتصادی سفارت ترکیه در این گفت‌وگو از دو رویداد مهم اقتصادی که ظرف روزهای آینده خبر داد.

وی اظهار داشت: در هفته جاری‌اعضای‌ اتاق‌ صنعت استانبول به ایران سفر خواهند و با اتاق بازرگانی ایران قراردادی را به امضا خواهند رساند که طبق این قرارداد این اتاق یک شهرک صنعتی در تهران ایجاد خواهد کرد. در این شهرک تمام فعالان اقتصادی و صنعتی در حوزه‌های مختلف حضور خواهند داشت.

محمت‌علی ارکان همچنین از تاسیس مرکز تجارت جهانی در ایران خبر داد و گفت: براساس قوانین ایران برای تاسیس چنین مرکزی لازم است شرکتی ثبت شود. این شرکت ثبت شده و در ماه جولای یا آگوست این مرکز افتتاح خواهد شد و کسانی که در این مرکز مستقر خواهند شد همگی برای تجارت و سرمایه‌گذاری خواهند بود.

وی افزود: بر همین اساس ما ساختمان بزرگی را در نظر گرفتیم تا از همه بخش‌های اقتصادی ترکیه بتوانند در آن مستقر شوند اما به دلیل نهایی نشدن قرارداد از بیان مکان آن معذور هستیم اما تا کمتر از یک ماه دیگر به صورت رسمی مکان آن اعلام خواهد شد.

رایزن اقتصادی سفارت ترکیه تصریح کرد: مسئولان ایرانی از ما خواستند که شرکت‌های معتبر و درجه یک ترکیه در این مرکز حضور داشته باشند. هدف ما هم دقیقاً همین است. دولت ترکیه هیچ دخالتی در این پروژه ندارد و تمام مراحل آن توسط پارلمان صادرات ترکیه که عضوی از بخش‌ خصوصی این کشور است، انجام می‌شود.

وی همچنین به تفاهم‌نامه ترکیه با انجمن واردات اشاره کرد و گفت: هفته گذشته تفاهم‌نامه‌ای با انجمن واردات ایران به امضا رسید که بر اساس آن جلساتی ماهانه برای هماهنگی بیشتر برگزار خواهیم کرد و در این جلسات مشکلات تجار دو طرف مورد بررسی قرار خواهد گرفت و راه‌حل ارائه خواهد شد.

وی افزود: این قرارداد و سایر قراردادها نشان از عزم دو طرف برای گسترش همکاری‌های اقتصادی دارد و امیدواریم در آینده سطح روابط دو کشور به 30 میلیارد دلار برسد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید