جزئیات امضای ۷ قرارداد فروش نفت به اروپا | اتاق خبر
کد خبر: 350302
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 22:38
یک مقام مسئول از امضای ۷ قرارداد فروش نفت به شرکت‌هایی از یونان، اسپانیا، ایتالیا، سوئیس، فرانسه و روسیه خبر داد و گفت: ۸۰ درصد قراردادهای فروش نفت ایران به اروپا عملیاتی شد.

اتاق خبر: سیدمحسن قمصری با بیان اینکه مذاکرات با شرکت‌های مختلف اروپایی برای امضای قراردادهای بلندمدت فروش نفت خام ادامه دارد، گفت: تاکنون از مجموع ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار بشکه قرارداد امضای شده برای فروش نفت به شرکت‌های اروپایی، ۸۰ درصد قراردادها عملیاتی شده است.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به امضای قراردادهای بلندمدت فروش نفت با شرکت هایی از ایتالیا (ساراس و ایپلم)، اسپانیا (رپسول)، یونان (هلنیک پترولیوم)، فرانسه (توتال)، سوئیس (ویتول) و روسیه (لوک اویل)  امضا شده است، اظهار داشت: همه این شرکت‌هایی که قرارداد امضا کرده اند نفت خام خود را حمل کرده‌اند ضمن اینکه بخشی از قرارداد با این شرکت به صورت بلندمدت است و حمل محموله‌های نفتی از سوی آنها ادامه دارد.

این مقام مسئول روز گذشته  با بیان اینکه مذاکرات با شرکت شل ادامه دارد و قرارداد بلندمدت فروش نفت با این شرکت انگلیسی هنوز امضا نشده است، تاکید کرده بود: صرفا یک محموله نفت تحویل این شرکت انگلیسی شده است.

 در شرایط فعلی حجم صادرات نفت خام ایران به بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز رسیده و بر اساس برنامه تعیین شده قرار است ظرفیت صادرات نفت تا پایان تابستان به دو میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید