افزایش 30 درصدی قیمت خرما در زنجان | اتاق خبر
کد خبر: 350321
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 23:57
رئیس اتحادیه بنکداران آجیل و خشکبار زنجان با اشاره به افزایش 30 درصدی قیمت خرما در زنجان گفت: طی روزهای آینده قیمت خرما منطقی می‌شود.

اتاق خبر:مرتضی انتصار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: از آغاز سال جاری قیمت خرما افزایش داشت، اما در حد تقریبا 15 درصد بود.

وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل افزایش قمیت خرما صادرات آن به کشورهای همجوار بود، اضافه کرد: در این راستا خرمای درجه دو و درجه سه به افغانستان و پاکستان صادر و موجب کمبود آن در بازار شد.

رئیس اتحادیه بنکداران آجیل و خشکبار زنجان با بیان اینکه علاوه بر کشورهای اعلام شده، ترکیه، آذربایجان و ترکمنستان نیز درخواست، واردات این میوه را از کشور کرد‌ه‌‍اند، که همین امر نیز یکی از دلایل کاهش این میوه در بازار است.

انتصار با بیان اینکه فرار رسیدن ماه مبارک رمضان نیز از دیگر دلایل کاهش خرما در بازار است، تصریح کرد: به علت فرا رسیدن این ماه مردم تمایل زیادی به خرید دارند و هرچند اگر میزان مصرف آنها کم نیز باشد، ولی خرید بیشتری از آنچه نیاز دارند، انجام می‌دهند.

رئیس اتحادیه بنکداران آجیل و خشکبار زنجان با اشاره به اینکه همین امر نیز موجب افزایش 20 تا 30 درصدی قیمت خرما شده است، گفت: پیش‎بینی می‌شود با پایین آمدن تب خرید در ماه رمضان، قیمت این محصول نیز کاهش پیدا کرده و منطقی شود.

وی با بیان اینکه عدم تناسبت عرضه و تقاضا موجب افزایش قیمت خرما شده است، اظهار کرد: افزایش قیمت موجب کاهش قدرت مردم خواهد شد.

منبع:فارس

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید