معترضان آلمانی خواستار بسته شدن پایگاه هوایی آمریکا در آلمان شدند | اتاق خبر
کد خبر: 350414
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 06:12
صدها نفر از مردم آلمان در تظاهراتی علیه جنگ های پهپادی آمریکا خواستار بسته شدن بزرگترین پایگاه هوایی این کشور با نام رامشتاین در آلمان شدند.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری آلمان , این تظاهرات که در جلوی پایگاه نیروی هوایی رامشتاین برگزار شد در خصوص استفاده از خاک آلمان برای هدایت عملیات پهپاد های آمریکایی, بود.
در این تظاهرات یکی از رهبران عالی رتبه حزب چپ ها ی آلمان با نام اسکار لافونتن که سخنران این تجمع بود ضمن انتقاد شدید از دولت آلمان گفت : این جنگ پهبادی که آمریکایی ها از پایگاه رامشتاین هدایت می کنند مغایر با قانون بین المللی است. این موضوع غیر قابل تحمل است چرا که دولت آلمان در مورد این قضیه سکوت کرده است.
وی تاکید کرد : یک تناقض دیوانه وار وجود دارد؛ که از یک طرف آلمان می خواهد سخاوت خودش را به رخ آوارگان بکشد و از طرف دیگر حامی جنگهای تهاجمی آمریکا است. به گفته رسانه های امریکایی و آلمانی پایگاه رامشتاین که در جنوب آلمان قرار دارد, مکانی برای جنگ های ضد ترور پهپادی امریکا به ویژه در آفریقا و منطقه خاورمیانه است.
همچنین رسانه های آلمان اعلام کردند که قرار است امروز بعد از ظهر معترضان یک زنجیره 9 کیلومتری در اعتراض به این جنگ پهپادی آمریکا در نزدیکی پایگاه رامشتاین تشکیل دهند.در این زنجیره معترضان خواستار بسته شدن این پایگاه هستند. گروه هایی که این زنجیره انسانی را سازماندهی کردند, ''رامشتاین را متوقف کنید'' نام دارند. این اعتراض به جنگ پهپادهای آمریکا در کشورهای بحران زده مانند افغانستان, پاکستان و سومالی که موجب کشته شدن بسیار از غیر نظامیان شده است, می باشد.
این اعتراضات چند روزه خواهد بود و افرادی از فعالان صلح جنبش های مدنی و سیاست مدارها و گروه های کلیسایی در آن شرکت خواهند کرد که هدف دراز مدت آنها بسته شدن این پایگاه نظامی است.
پیشتر نیز شکایت هایی در یکی از دادگاه های آلمان در این خصوص از طرف فعالان ضد جنگ مطرح شده بود.
در حال حاضر 40 هزار سرباز آمریکایی در خاک آلمان هستند که بر پایه آمار غیر رسمی حدود 35 هزار نیروی نظامی و 6 هزار غیر نظامی در این پایگاه کار می کنند .
پایگاه رامشتاین بزرگترین پایگاه هوایی آمریکا در خارج از خاک این کشور است که تا سال 2005 نیز سلاح های هسته ای در آن نگه داری می شد. این پایگاه همچنین نقش کلیدی در شروع جنگ های افغانستان و عراق داشت.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید