داعش تهدیدی برای امنیت جهان است | اتاق خبر
کد خبر: 350463
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 10:14
وزیر دفاع آمریکا:
وزیر دفاع آمریکا روز شنبه روز شنبه در سخنانی گروه تروریستی داعش را تهدیدی جدی برای امنیت جهان توصیف کرد.

اتاق خبر - به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس انفو،'اشتون کارتر' گروه داعش نه تنها امنیت و ثبات کشورهای منطقه خاورمیانه، بلکه آرامش سراسر جهان را تهدید می کند و این گروه امنیت ما را به خطر می اندازد. به همین علت است که آمریکا درخواست مقامات عراق برای کمک به این کشور در جنگ علیه داعش را پذیرفت.
وی تاکید کرد که برای نابودی داعش باید اقدامی عملی و بین المللی صورت گیرد.
اشتون افزود: آمریکا امروزه مانند همیشه خود را به متحدان و دوستان اروپایی خود متعهد می داند. داعش دشمن مشترک آمریکا و اروپا محسوب می شود و ما به همراه یکدیگر همچنان با حداکثر توان نظامی خود برای تسریع در شکست داعش تلاش می کنیم.
اشتون کارتر همچنین درباره طرح های وزارت دفاع آمریکا برای رویارویی با هکرهای سایبری تاکید کرد که پنتاگون بیش از هزار و 400 هکر را به خدمت گرفته که هدف آنها یافتن شکاف های امنیتی در رایانه‌های وزارت دفاع است. وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد که این نخستین بار است که چنین برنامه‌ای در سطح دولت فدرال طراحی و اجرا می شود.
اشتون کارتر تاکید کرد که هکرها در مدت کوتاهی بیش از یکصد مشکل را در رایانه‌های وزارت دفاع یافتند و بدون شک این اقدام در میان مدت موجب امن تر شدن سیستم سایبری پنتاگون خواهد شد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید