اداره ۸۰ درصد اقتصاد ICT در حوزه توسط ۲۰ درصد جمعیت | اتاق خبر
کد خبر: 350509
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 13:15
معاون دولت، مجلس و استان‌های وزیر ارتباطات گفت: ۸۰ درصد اقتصاد در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال حاضر توسط ۲۰ درصد جمعیت اداره می‌شود.

اتاق خبر: مرتضی براری روز شنبه در دیدار با استاندار اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر ظرفیت بازار فناوری اطلاعات و ارتباطاتکشور از ۲۱ هزار میلیارد تومان به ۳۹ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است که پیش‌بینی می‌شود در برنامه ششم توسعه این ظرفیت تا سه برابر افزایش یابد.

وی با اشاره به درآمدزایی در حوزه آی. سی. تی بیان کرد: ۸۰ درصد اقتصاد در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال حاضر توسط ۲۰ درصد جمعیت اداره می‌شود به طوری که بخش اعظمی از این اقتصاد در اختیار شرکت‌هایی کوچکی بوده که در استان‌هایی بزرگ همچون تهران فعالیت می‌کنند و این شرکت‌ها بیشترین ارزش افزوده را دارند.

براری پویایی را از جمله شاخصه‌های اقتصاد کشور دانست و گفت:‌ این پویایی به دلیل وجود سه رکن اصلی اقتصاد اعم از نیروی انسانی، زیرساخت‌ها و بازار بوده که سبب شده تا به جذاب‌ترین اقتصادها تبدیل شود اما با این وجود این ارکان به شکل متوازن بکارگیری نشده‌اند و در چنین شرایطی ضروری است تا دانش‌آموختگان به عنوان کارآفرین پرورش یافته و در این حیطه فعالیت کنند.

وی بیان کرد: صنعت عسل توانسته به رونق اقتصادی اردبیل و کشور کمک کند اما زیرساخت های آی. سی. تی. (فناوری اطلاعات و ارتباطات) نیز مهیاست و می توان نسبت به ایجاد شرکت های دانش بنیان در این استان نیز به طور جدی اقدام کرد.

معاون دولت، مجلس و استانها وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآورشد: اندازه بازار آی. سی. تی. کشور از ۲۱۰ هزار به ۳۹۰ هزار میلیارد رسیده که پیش بینی می شود طی برنامه ششم به سه برابر برسد و در این میان سهم استان اردبیل باید ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد باشد که این امر نیازمند همکاری همه مجموعه های ذی ربط است.
 منبع:ایسنا
نظرات
ADS
ADS
پربازدید