برخی قوانین باید حذف و بعضی قوانین جدید تصویب شوند | اتاق خبر
کد خبر: 350570
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 17:01
امیدوار رضایی:
معاون قوانین مجلس شورای اسلامی بر ضرورت حذف برخی از قوانین قدیمی و تصویب بعضی قوانین جدید تاکید کرد.

اتاق خبر - امیدوار رضایی در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس اظهار داشت:‌ مهم ترین وظیفه رهبر معظم انقلاب که در قانون اساسی ذکر شده است، ‌تنظیم و ابلاغ سیاست های کلی نظام است که مجلس موظف است براساس آن سیاست ها قانون تصویب کند.
وی ادامه داد:‌ تاکیدات رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان، مبتنی بر تدوین قوانین مستحکم و با ثبات بود و برخی از قوانین جدید نیز باید تصویب شود.
معاون قوانین مجلس اظهار داشت:‌رهبر معظم انقلاب همچنین بر تصویب قوانین بدون تعارض با قوانین دیگر و به صورت همه جانبه نگر منطبق برسیاست های بالادستی و ضد فساد برگرفته از نظرات کارشناسی بدنه دولت و خارج از دولت تاکید دارند.
مظفر همچنین با بیان این که رهبر معظم انقلاب در سال 1381 بر تنقیح قوانین و حذف قوانین زائد تاکید کردند، ادامه داد: قوانین، مقررات و بودجه‌های سالانه باید حسب سیاست‌های کلی مرتبط با آن تنظیم شود.
وی افزود: اولین قانون تنقیح به سال 1350 مربوط می‌شود و در سال 1389 تمامی دستگاه‌های اجرایی و نیز قوه قضائیه موظف شدند تمامی قوانین مرتبط با حوزه خود را تنقیح کنند و بالاترین مقام دستگاه خود باید دلایل تنقیح را بیان کرده و به معاونت قوانین مجلس گزارش دهد که متاسفانه هیچکدام از این دستگاه‌ها، هیچ پیشنهادی را به معاونت قوانین نداده‌اند.
معاون قوانین مجلس با بیان این که تنقیح قوانین در معنای لغوی یعنی پاک و پاکیزه کردن از موارد زائد است، گفت:‌ تنقیح در قانون نیز به معنای مجموعه اقدامات برای پالایش و طبقه بندی قوانین است.
رضایی با یادآوری این که مراجع تنقیح، دستگاه های اجرایی و قوه قضائیه هستند و دستگاه ها مختلف باید کارهای کارشناسی خود را به معاونت قوانین ارائه دهند، اظهار داشت: پس از آن در معاونت قوانین و صحن علنی مجلس مطرح می‌شود.
وی ادامه داد: از وظایف این معاونت، تعیین اصول تنقیح و ابلاغ به دستگاه های مسئول است، تهیه عناوین کدهای تنقیحی از وظایف معاونت قوانین و شورای عالی تنقیح که رئیس آن، رئیس مجلس شورای اسلامی است که این کدها تهیه و تصویب می شود و براساس آن دستگاه‌ها کار خود را براساس این عناوین و کدها انجام می دهند.
معاون قوانین مجلس یادآور شد: 20 اقدام و 20 قدم در مراحل تنقیح وجود دارد، تکالیف دستگاه های اجرایی با جزییات مشخص و به دستگاه ها ارسال شده و مشخص شده که هر دستگاه اجرایی در خصوص تنقیح و کدگذاری چه اقداماتی باید انجام دهد.
رضایی افزود: به دلیل اینکه دولت ها، گزارش‌های پیشنهادات خود را به معاونت قوانین ارائه نکردند، با دستور رئیس مجلس کار کارشناسی به دانشگاه‌ها، مراکز علمی و نخبگان جامعه درخصوص تنقیح واگذار شد که دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی، وزارت دفاع و دانشگاه آزاد در این‌خصوص همکاری کردند.
وی ادامه داد: بسیاری از قوانین مدت‌دار و نامشخص، قوانین منتفی شده و قوانینی که یک قانون جامع دیگر آن را پوشش می‌دهد، تنقیح می‌شود تا از حجم قوانین کاسته شود.
معاون قوانین مجلس افزود: اولین اقدام برای تنقیح، نسخ صریح است که در این راستا باید برای نسخ صریح و نسخ ضمنی تعریف صحیحی آورده شود و نمایندگان به این تعریف دقت کامل داشته باشند.
رضایی خاطرنشان کرد: طرح‌های تنقیح قوانین در اختیار نمایندگان گذاشته شده است، نخستین طرح مربوط به اولین قانون گذاری از سال 1285 تا 1309 است که حدود 25 سال قانونگذاری دراولین مجلس ایران انجام و 1034 قانون تصویب شد و از این تعداد قانون تعداد 114 قانون نسخ صریح شده، 260 عدد مدت منقضی بوده و 584 پیشنهاد نسخ صریح و حذف از سوی ما صورت گرفته است که نمایندگان در این رابطه باید تصمیم‌گیری کنند.
معاون قوانین مجلس با بیان این که 787 معاهده بین‌المللی پس از انقلاب وجود دارد که هیچ کدام از آنها تنقیح نشده است، تصریح کرد: وزارت امور خارجه موظف است که قوانین مرتبط با خود را تنقیح کرده و به معاونت قوانین تحویل دهد.
رضایی افزود: مقرری میرزاحسن‌خان که در زمان جنگ پایش گلوله خورده، یک قانون است که تنقیح نشده؛ لذا باید تنقیح این دسته از قوانین زائد انجام شود.
وی با بیان این که در سال‌های بعد از دوره اول قانونگذاری نیز بسیاری از قوانین باید تنقیح شوند، گفت: گزارش این قوانین آماده شده که نمایندگان باید در این‌خصوص تصمیم بگیرند.
وی با بیان این که یکی از طرح های تنقیح قوانین، تنقیح مالیات است، افزود: 779 قانون در مورد مالیات وجود دارد که 199 مورد نسخ صریح شده، 189 مورد مدت منقضی شده و 104 قانون با کمک کارشناسان امور مالیاتی تنقیح شده است.
معاون قوانین مجلس با بیان این که بسیاری از قوانین مالیاتی بی‌ربط در قانون مالیات کشور وجود داشته که با کمک سازمان امور مالیاتی تنقیح شده است، افزود: در حال حاضر با تورم قوانین روبرو هستیم.
رضایی با بیان این که البته می‌توان گفت که هم تورم قوانین داریم و هم نداریم؛ زیرا در برخی موارد که هم قانون اساسی و هم سیاست‌های کلی تکلیف کرده، قانون ندارد، خاطر نشان کرد: همانند بند 3 اقتصاد مقاومتی که تاکید کرده ایجاد بستر مناسب برای رقابت بین مناطق و استان‌ها براساس جغرافیای مزیت استان‌ها که متاسفانه بر این اساس اختیاری به استان‌ها داده نشده است.
وی به برخی از سیاست‌ها که برای آن قانون تصویب نشده است اشاره کرد و افزود: یکی از چالش‌ها نبود سیاست کلی برای قانونگذاری است، ‌البته خوشبختانه مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال تصویب سیاست‌های کلی است.
معاون قوانین مجلس با بیان این که به سرعت باید تکلیف قوانین مشخص شود، تصریح کرد: کمیسیون آیین‌نامه باید پس از تشکیل سریعاً تکلیف طرح های تنقیح قوانین را مشخص کند، همچنین نهادهای دولتی تنقیح قوانین خود را به معاونت قوانین ارائه دهند که پیشنهاد می‌شود آیین‌نامه داخلی مجلس برای تنقیح قوانین در نظر گرفته شود.
رضایی افزود: این از اختیارات کمیسیون‌ها است که دستگاه‌هایی که به قانون به وی‍ژه قوانین تنقیحی عمل نمی‌کنند، بازخواست کرده و از آنها توضیح بخواهند.

ایرنا

944

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید