حمله هدفمند به برجام | اتاق خبر
کد خبر: 350630
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 22:11
پایگاه خبری تحلیلی خلیج فارس مطلبی با عنوان ' حمله هدفمند به برجام ' با قلم محمد بردال را بازنشر داده است.

اتاق خبر - در ادامه این مطلب آمده است:محافظه‌کاران و گروه‌های تندرو مخالف توافق جامع هسته‌ای این روز‌ها به هر بهانه‌ای برجام را زیر سوال می‌برند.

رسانه ملی به عنوان مرکز اصلی انتقال دیدگاه و سیاست جریان خاص در کشور بعد از تغییر به موقع رئیس خود، کمی از پرداختن به نقد غیر‌منصفانه دست کشیده است.
در روز‌هایی که صدا‌و‌سیما تغییر موضع داده است تریبون‌ها و رسانه‌های مخالف، شدید‌تر عمل می‌کنند و با وجود اینکه در دوره هشت ساله دولت قبل نظاره‌گر نابسمانی ها بودند، زنجیره‌ای سعی دارند توافق هسته‌ای را باعث وضعیت کنونی کشور جلوه دهند.
تکرار بی‌قفه و زیر سوال بردن برجام سوالاتی را در ذهن متبادر می‌سازد که چرا بخش تندروی جریان اصولگرا سردمدار انتقاد از برجام شده در حالی که هشت سال فرصت رسیدن به یک توافق مطلوب نظر خود را از دست داد؟ اصولگراها علیرغم نشستن پای میز مذاکره با پنج قدرت جهانی نتوانستند طرف‌های مقابل را متقاعد کنند که استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و پیشرفت این دانش از حقوق جمهوری اسلامی ایران است.
دقیقا بعد از مذاکرات به سرپرستی سعید جلیلی شاهد بودیم که تحریم‌های جدیدی علیه کشور صادر می‌شود و بعد از این تحریم‌ها، تا اواخر دولت دوم احمدی‌نژاد باز هم اصرار به مذاکره دارند. تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران در چارچوب قطعنامه‌های 1803 (13اسفند1386) و قطعنامه1835 (6مهر1387) که چهارمین و پنجمین‌قطعنامه شورای امنیت محسوب می‌شوند و قطعنامه1929 سازمان ملل علیه ایران است که در دوره مذاکرات تیم وابسته به این طیف با قدرت‌های جهانی صادر شده است.
مخالفان برجام حتی بعد از بیانیه لوزان هم معتقد بودند که مذاکرات هسته‌ای به نتیجه نمی‌رسد و روحانی نمی‌تواند اصلی‌ترین شعار انتخاباتی‌اش را محقق کند.
مطمئنا هدف از زیر سوال بردن برجام کاملا سیاسی است و مخالفانی که انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و مجلس شورای اسلامی در اسفند سال گذشته را از دست دادند چشم به انتخابات سال آینده ریاست جمهوری دارند.
حمله هدفمند به برجام در شرایطی است که مردم از اصل توافق راضی هستند و فواید برجام این است که امید داریم و می‌توانیم در شرایطی که جهان ما را محور شرارت نمی‌خواند به آینده‌ای بهتر برسیم.
برجام و تحریم دو گزینه‌ای است که مردم در سال‌های اخیر با آن زندگی کرده‌اند که امید به بهتر شدن وضعیت اقتصادی و معیشت در دوره پسا‌برجام همچنان وجود دارد و قطعا اراده مردم و خواسته منتقدان برجام متفاوت است و همه ایرانیان برای رسیدن به زندگی بهتر اهل تعامل و گفتگو با دنیا هستند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید