مریم سالور: منتظر مترسک‌هایم باشید! | اتاق خبر
کد خبر: 350637
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 22:46
مریم سالور پس از گذشت شش سال از برپایی آخرین نمایشگاهش در ایران، تازه‌ترین نقاشی‌هایش را به‌نمایش می‌گذارد.

به گزارش اتاق خبر، این هنرمند نقاش، مجسمه‌ساز و سفالگر درباره‌ی فعالیت‌های این روزهایش، اظهار کرد: این روزها مشغول ادامه‌ی کاری هستم که از هفت - هشت ماه پیش آغاز کردم و حاصلش در یک نمایشگاه انفرادی، آبان‌ماه امسال در گالری «ایرانشهر» به‌نمایش گذاشته خواهد شد.

 
او ادامه داد: در این نمایشگاه، مجموعه‌ای از نقاشی‌ها، عکس‌های مجموعه «مترسک‌ها» و مجسمه‌هایم در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت و مخاطبان می‌توانند منتظر دیدن این آثار در چندماه آینده باشند. در واقع می‌توان این نمایشگاه را تلفیقی از فعالیت‌های مختلف هنری‌ام در سال‌های گذشته دانست.
 
 
 
سالور به مجموعه نقاشی‌هایی که در این نمایشگاه ارائه خواهد شد، اشاره و اظهار کرد: نقاشی‌هایی که در این نمایشگاه عرضه می‌شود و اکنون روی آن‌ها کار می‌کنم، بیشتر تحت تأثیر دریاچه نمک هستند که چند سال پیش از آن عکاسی کردم و مجموعه عکس «مترسک‌ها» هم در همان فضا شکل گرفت. از طرف دیگر، این نقاشی‌ها به همان فضای سرامیک و ظرف‌های قدیمی که روی آن‌ها کار می‌کردم اشاره دارد. این‌بار این ظروف و سرامیک‌ها، یک‌بعدی شده و روی بوم نقاشی آمده است.
 
این هنرمند ادامه داد: تکنیک نقاشی‌هایم میکس‌مدیا است. بیشترین متریالی که در این نقاشی‌ها از آن استفاده کرده‌ام، انواع خاک‌هایی است که در این ۳۰ سال شناخته‌ام و میزان چسبندگی‌شان را می‌دانم. علاوه بر خاک، از رنگ روغن، براده‌های آهن، کاغذ و مواد دیگر هم برای این مجموعه بهره گرفته‌ام. احتمالا ۱۷ تابلو از این مجموعه در نمایشگاه ارائه خواهد شد.
 
 
سالور درباره‌ی دلیل فاصله‌ای که بین برپایی نمایشگاه‌های انفرادی‌اش وجود دارد، گفت: از برگزاری آخرین نمایشگاهم در ایران شش سال می‌گذرد. دلیل فاصله نیز این بود که گالری مناسبی برای ارائه‌ی آثارم نداشتم و این‌که معتقدم باید خودم به یک دریافت جدیدی در هنر برسم و بعد آن را به مخاطب ارائه کنم. من کارم را می‌کنم و مشتری خودم را دارم، اما فکر می‌کنم برای این‌که بخواهم آثارم را به‌نمایش بگذارم، باید به دستاورد جدیدی رسیده باشم و حرفی برای گفتن داشته باشم، حرف جدیدی در حوزه‌ی تجسمی و بصری که برای مخاطبم جذاب باشد.
 
او به جذابیت آثار تازه برای مخاطب اشاره و اظهار کرد: سه نقاشی از این مجموعه به‌تازگی در یک نمایشگاه گروهی ارائه شد و شاهد استقبال مخاطبان از این آثار بودم. این مجموعه حتما جذابیت‌هایی برای علاقه‌مندان خواهد داشت.
 
 
 
 مریم سالور سال ۱۳۳۳ در تهران متولد شد. او در مدرسه عالی انفورماتیک پاریس درس خواند و سپس برای همیشه رشته‌ی فنی را رها کرد و به دنیای هنر پا گذاشته است. نام او با سفال و سرامیک گره خورده و هنرمند صاحب سبکی در این عرصه است. آخرین سری کارهای مریم سالور «مترسک‌های کویر» بود که بدون سرامیک و سفال و با متریال چوب و پارچه و ترکیب‌ مواد ساخته شد.
 
ايسنا
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید