طلب۷۰میلیاردی شرکت گازکردستان ازمشترکان | اتاق خبر
کد خبر: 350657
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1395 - 00:38
مدیرعامل شرکت گاز کردستان عنوان کرد: این شرکت ۷۰ میلیارد تومان از مشترکین خانگی، تجاری و صنعتی استان طلب دارد و تلاش اصلی ما این است که هر چه سریعتر این طلب را وصول کنیم.

اتاق خبر:سید امیر رضوی امروزیکشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان در سنندج به بیان ارائه گزارش عملکرد شرکت گاز استان در سال گذشته این شرکت پرداخت و گفت: میزان شبکه گذاری انجام شده سال گذشته در استان ۸ هزارو ۲۴۰ کیلومتر بوده که از این میزان ۲ هزار و ۵۵۷ کیلومتر شهری و مابقی مربوط به شبکه روستایی بوده است.

وی با اشاره به اینکه به ازای هر ۱۸ متر سبکه شهری یک انشعاب ایجاد می شود، عنوان کرد: در مناطق روستایی برای هر ۵۴ متر یک انشعاب ایجاد می شود.

وی میزان انشعاب نصب شده در استان را ۲۳۳ هزار و ۹۵۵ انشعاب ذکر کرد و افزود: از این تعداد ۱۳۰ هزار و ۶۳۶ انشعاب شهری و ۱۰۲ هزار و ۳۱۹ انشعاب هم روستایی بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان ادامه داد: در حال حاضر ۴۳۲ هزارو ۴۸۶ مشترک گاز روستایی، شهری در استان وجود دارد که ازاین تعداد ۳۰۶ هزار و ۷۷۰ اشتراک شهری و ۱۲۵ هزار و ۷۱۶ هم اشتراک روستایی است.

رضوی میزان اشتراک پذیری بخش صنعت در سال ۹۳ در استان را ۲۰۳ اشتراک خواند و بیان کرد: این میزان در سال ۹۴، ۱۱۵ اشتراک بوده است.

وی اظهارداشت: تاکنون ۵۲ ایستگاه سی. ان. جی گازدار در استان راه اندازی شده که از این تعداد دو ایستگاه در سال گذشته ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد اشتراک پذیری مصارف عمده در سال ۹۳ در استان ۵۳ اشتراک بوده و در سال ۹۴ هم ۲۴ اشتراک دیگر اضافه شد، بیان کرد: تا پایان سال گذشته در مجموع تعداد اشتراک پذیری مصارف عمده در استان به ۳۶۴ اشتراک رسید.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان ادامه داد: در حال حاضر استان دارای ۲۹ شهر است که ۲۸ شهری که امکان گازرسانی آن وجود داشته است، گازدارشدند.

رضوی ادامه داد: تنها شهر چناره به دلیل اینکه در محدوده سد قرار گرفته از برنامه گازرسانی ما خارج شده است.

وی با بیان اینکه از یک هزار و ۷۰۳ روستای استان در ۱۵۰۳ روستا امکان گازرسانی وجوددارد، عنوان کرد: در حال حاضر ۹۹۷ روستای استان از نعمت گاز برخوردارشدند.

ضریب نفوذ گازشهری و روستایی در کردستان ۹۱.۵ درصد است

وی با بیان اینکه ضریب نفوذ گاز شهری و روستایی در استان ۹۱.۵ درصد است، گفت: ضریب نفوذ گاز روستایی ۷۳.۹ درصد و ضریب نفوذ گاز شهری در استان هم ۹۹.۹ درصد است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان به میزان مصرف گاز استان در سال های ۹۳ و ۹۴ اشاره کرد واظهارداشت: در سال ۹۳، ۲ میلیارد و ۶۶۵ میلیون مترمکعب و در سال گذشته ۲ میلیاردو ۷۹۵ میلیون مترمکعب گاز در استان مصرف شده است.

رضوی ادامه داد: اگر یک مترمکعب گاز را معادل یک لیتر گازوئیل در نظربگیریم برای تامین نیازمصرفی استان در سال می بایست ۹۹ هزار و ۸۲۱ تانکر سوخت در جاده های استان تردد می کردند.

وی بیان کرد: از میزان کل مصرف گاز استان یک میلیاردو ۲۰۷ میلیون مترمکعب آن مربوط به مشترکین خانگی، ۳۳۰ میلیون مترمکعب آن مربوط به مصارف تجاری و ۱۶۸ میلیون مترمکعب آن هم مربوط به مصارف سایر صنایع بوده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص طلب شرکت گاز از مشترکین خانگی، صنعتی و تجاری استان گفت: ۷۰ میلیارد تومان شرکت گاز استان از مشترکان طلب دارد که از این میزان ۳۷ میلیارد تومان مربوط به مشترکین خانگی، ۲۲ میلیاردتومان مربوط به مشترکین تجاری و ۸ میلیاردو ۷۰۰ میلیون تومان هم مربوط به مشترکین صنعتی و مابقی هم مربوط به سایرمشترکین  است.

بیش از ۳۳ میلیاردتومان اعتبار برای گازرسانی به ۹۷ روستای استان موردنیاز است

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به اینکه در سال ۹۳، ۱۱۸ روستا و در سال گذشته ۱۱۹ روستای استان گازدارشدند، گفت: ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای گازرسانی به ۱۱۹ روستا در سال گذشته هزینه شده است.

رضوی اظهارداشت: هم اکنون گازرسانی به ۶۵ روستای استان در حال اجرا است  و مجوز عقد قرارداد برای ۳۲ روستای دیگر را هم برای سال جاری دریافت کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه روستاهای پرجمعیت در اولویت گازرسانی قراردارند، بیان کرد: با گازرسانی به ۹۷ روستای مذکور ۱۰ هزار و ۴۸۸ خانوار به جمع مشترکین استان اضافه می شود.

وی با بیان اینکه اعتبارات موردنیاز شرکت گاز استان، از محل اعتبارات ملی تامین می شود، عنوان کرد: برای گازرسانی به این تعداد روستا ۳۳ میلیاردو ۱۲ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

وی اظهارداشت: با گازرسانی به این تعداد روستا، ضریب نفوذ گاز روستایی در استان به ۸۲ درصد افزایش پیدا می کند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید