برنامه‌های بخش کشاورزی زنجان در راستای اقتصاد مقاومتی تدوین شود | اتاق خبر
کد خبر: 350731
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1395 - 05:42
مدیرعامل اتحادیه صنایع غذایی استان زنجان:
مدیرعامل اتحادیه صنایع غذایی استان زنجان گفت: برای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری باید در برنامه‌ریزیهای بخش کشاورزی خود تجدیدنظر کرده و نسبت به بازخوانی برنامه‌ها اقدام کنیم.

اتاق خبر: مدیرعامل اتحادیه صنایع غذایی استان زنجان گفت: برای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری باید در برنامه‌ریزیهای بخش کشاورزی خود تجدیدنظر کرده و نسبت به بازخوانی برنامه‌ها اقدام کنیم.

ابوالفضل بیات با بیان اینکه در گذشته در بخش کاشت و داشت محصولات کشاورزی مشکلات عدیده‌ای وجود داشت، اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش و برنامه‌ریزیهای سازمان جهاد کشاورزی و سایر دست اندرکاران این حوزه در مراحل یاد شده مسئله جدی وجود ندارد چرا که تمامی برنامه‌ریزیها در راستای مکانیزه شدن فرایند کاشت و داشت است.

وی با اشاره به توانمندیهای بخش کشاورزی در تولید سالانه بیش از 2 تا 3 میلیون تن انواع محصولات ابراز کرد: با این وجود تولیدکنندگان و فعالان این بخش در بحث فروش محصولات با مشکلات جدی مواجه‌اند و علت این مورد عدم آشنایی صادرکنندگان با اصول بازاریابی است.

مدیرعامل اتحادیه صنایع غذایی استان زنجان توجه به کیفیت، قیمت و اصل رقابت پذیری در بازارهای بین المللی را از مواردی دانست که باید مورد توجه صادرکنندگان صنایع غذایی باشد.

وی با اشاره به رکود حاکم بر بازار افزود: معتقدم با اتکا به مقوله اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری در شرایط رکود هم با موفقیت در بازار فروش محصولات کشاورزی چه به صورت خام و چه به صورت فرآوری شده حاضر شد.

بیات با بیان اینکه متاسفانه دلیل عدم حصول نتایج موثر صادرکنندگان داخلی در رقابت با تولیدکنندگان و صادرکنندگان سایر کشورها مشکل اساسی ریشه در برنامه ریزی مدیران است، خاطرنشان کرد: برای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی باید در برنامه‌ریزیهای خود تجدیدنظر کرده و نسبت به بازخوانی برنامه‌ها اقدام کنیم.

وی از تمامی فعالان و برنامه‌ریزان بخش کشاورزی تقاضا کرد تا برای تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» برنامه‌های کاربردی تدوین کنند.

 منبع: تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید