حقوق بشرآمریکایی باید پاسخگوی جنایات خود باشد | اتاق خبر
کد خبر: 350980
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1395 - 23:24
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز با اشاره به جنایات آمریکا علیه ایران اسلامی گفت: حقوق بشرآمریکایی باید پاسخگوی این جنایات باشد.

اتاق خبر - حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین روحی یزدی روز دوشنبه در نشست هماهنگی ستادهای برگزاری مراسم هفت تیر و روز جهانی قدس استان البرز افزود: هفتم تیر و روز جهانی قدس به لحاظ فاصله زمانی کمی که امسال دارد مورد توجه ویژه قرار گرفته است .

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درتیرماه سال 94 مبنی براینکه خوب است هفتم تا 12 تیرماه هفته حقوق بشر آمریکایی اعلام شود، ادامه داد: در مناسبت های مهم پیش رو باید برنامه های ویژه ای را تدارک دید.
روحی یزدی گفت: هفته قضا و شهادت جمعی از کارگزاران از جمله شهید آیت الله دکتر شهید بهشتی در جریان انفجارهفتم تیر و روز جهانی قدس از اهمیت بالایی برخوردار است .
رئیس شورای هماهنگمی تبلیغات اسلامی استان البرز اضافه کرد: بحث حقوق بشر آمریکایی برای نخستین بار امسال مورد توجه قرار گرفته بنابراین باید جنایات آمریکا و اتفاقاتی که در فاصله دو مناسبت مذکور با طراحی استکبار جهانی صورت گرفته را تبیین کرد .
وی با تشریح جنایات این هفته مهم تاریخی خاطرنشان کرد: بمب گذاری دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران توسط گروهک منافقین ، بمباران شیمیایی سردشت توسط هواپیماهای جنگی عراق به سرکردگی آمریکا ، شهادت محمد کچویی توسط گروهک منافقین ، شهادت امام جمعه یزد ، شلیک موشک به هواپیمای ایرباس ایران و کشته شدن شماری از هموطنان از جمله جنایات آمریکا در روزهای این هفته به شمار می رود .
روحی یزدی ادامه داد: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری پشت صحنه همه این حوادث آمریکا بوده که به بهانه اجرای حقوق بشر کشورها را مورد آماج قرار می دهد .
وی یادآورشد: حوادثی که به مناسبت هفته حقوق بشر از نوع آمریکایی در تاریخ های ششم تا 12 تیرماه جاری شاهد بودیم بیش از این ها است که اگر گروهک منافقین ترور انجام داد یا صدام بمب شیمیایی ریخت همه توسط استکبار جهانی صورت می گرفت.
روحی یزدی گفت:شهادت شهید صدوقی و شهدای هفتم تیر حکایت از حقوق بشر از نوع آمریکایی را دارند.
وی اظهار کرد: امروز آمریکا مسلمانان جهان را از طریق گروه های جانی داعش،النصره و طالبان به جان هم انداخته است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز با اشاره به شعار دیرینه انگلیس مبنی بر تفرقه انداختن برای حکومت کردن، گفت: بسیاری از این توطئه ها نیز ازسوی انگلیس طراحی شده و به دست امریکا اجرا می شود.
وی تاکید کرد: باید با اهداف ویژه ای هفته حقوق بشر از نوع آمریکایی را دنبال کرد که از جمله آن می توان به بر ملاکردن سیاست های یک بام و دو هوا استکبار جهانی در خصوص کشورهای اسلامی وابسته و غیر وابسته ، افشای حقوق بشرآمریکایی و تسویه حساب های شخصی ،نمایش اقدامات خصمانه و روشهای ددمنشانه آمریکا در مواجه با کشورها ، نشان دادن اقدامات تروریستی و حمایت از تروریست های وابسته به خود ، مقابله با انواع جنگ رسانه ای و عملیات روانی دشمنان اشاره داشت .
وی اضافه کرد: نمایش قدرت نرم جمهوری اسلامی ، نشان دادن دست پنهان و آشکار استکبار جهانی و آمریکا در بر پا کردن آشوب ،شورش فتنه در کشورهای اسلامی ،تنویرافکار عمومی نسبت به جنایات، سیاست های استکبار جهانی علیه بشریت بویژه محور مقاومت جمهوری اسلامی ،نمایش قدرت پوشالی اسکتبار جهانی و وابستگی آنان به عوامل اجرایی ، برملا کردن چهره خبیث اسرائیل و سران کشورهای خود فروخته ای که با اسرائیل غاصب برای رسیدن آمریکا به اهدافش همراهی دارند از دیگر اهداف دراین زمینه به شمارمی رود .
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز تاکید کرد: امروز باید چهره منفور آمریکا را برای مردم بویژه نسل جوان تبیین کرد تا این قدرت پوشالی برای آنان هرچه بیشتر شناخته تر شود .
وی درادامه از روز قدس به عنوان یادگار حضرت امام (ره) یاد کرد و افزود: باید این یادگار عظیم را با اجرای برنامه های منسجم و منظم با گرایش به سمت محتوایی کردن این مراسم حفظ کرد.
روحی یزدی خاطرنشان کرد: مراسم روز قدس از 11صبح آغاز می شود و مسیر راهپیمایی از میدان شهدا کرج - میدان توحید - سه راه امامزاده حسن (ع) به سمت مصلی خواهد بود که با سخنرانی کشوری در مصلی راس ساعت 12 ظهر برنامه ها ادامه می یابد.
وی تاکید کرد: ایجاد تونل های مه پاش برای روزه داران با هدف تلطیف هوا ، نصب پوسترهایی از شهدای ترور ، مدافع حرم و جنگ تحمیلی ، بنرهایی با مضامین فجایای حقوق بشرآمریکایی ، همراهی همیشگی رسانه ها برای اطلاع رسانی از حضور پرشور مردم و آیین های ویژه این روز از جمله نکات مهم برای راهپیمایی روز قدس است .
روحی یزدی همچنین خطاب به مراکز اموزش عالی و حوزه های علمیه گفت: با برگزاری نشست های تحلیلی به مناسبت هفتم تیر باید هرچه بیشتر جنایات استکبار جهانی را برای مردم بویژه نسل جوان بیان داشت.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید