آخرین خبرها از راه آهن سریع‌السیر تهران – اصفهان | اتاق خبر
کد خبر: 351185
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1395 - 15:13
معاون ساخت راه آهن شرکت ساخت از پیگیری طرح راه آهن سریع السیر تهران – قم – اصفهان بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته خبر داد.

اتاق خبر: مسعود نصرآزادانی، با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته برای اجرای این طرح پس از تکمیل مطالعات در حال حاضر کار طرف خارجی برای بررسی ابعاد مختلف این طرح ادامه دارد.

به گفته وی در کنار قطعه قم تا اصفهان که کار اجرایی آن از چند ماه قبل آغاز شده، کار برای قطعه باقی مانده ادامه دارد.

معاون راه آهن شرکت ساخت پیش بینی کرد ظرف چند ماه آینده مطالعات و بررسی‌ها بر روی این طرح به پایان رسیده و فاز نهایی طرح در دستور کار قرار گیرد.

نصر آزادانی اضافه کرد: خوشبختانه پس از نهایی شدن قرارداد ساخت این طرح، طرف خارجی کار خود را بر اساس برنامه ریزی‌ها آغاز کرده و ادامه می‌دهد و راه آهن سریع السیر تهران – قم – اصفهان بدون مشکل گام‌های لازم برای راه اندازی را دنبال می‌کند.

وی بحث بر سر طراحی ایستگاه‌های این راه آهن را یکی از اصلی‌ترین مسائل قابل بررسی قلمداد کرد و گفت: با توجه به این که این راه آهن این سه استان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به یکدیگر متصل می‌کند، جا یابی محل ایستگاه‌ها اهمیت فراوانی داشت که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته نقشه این ایستگاه‌ها بر اساس اهداف ابتدایی وزارت راه پیگیری می‌شود.

 راه آهن سریع السیر تهران – قم – اصفهان، که بناست این سه استان را با سرعتی بیش از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت و زمانی معادل یک ساعت و سی دقیقه به یکدیگر متصل کند چند ماه قبل به عنوان پروژه‌ای مشارکتی با سرمایه گذار خارجی به طور دقیق تعیین تکلیف شد.

این خط ریلی که طولی معادل ۴۱۰ کیلومتر دارد در صورت رسیدن منابع اعتباری لازم ظرف چهار سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

تهران - قم – نیزار – دلیجان – قرقچی – میمه – مورچه خورت – اصفهان ایستگاه‌های اصلی این خط ریلی را تشکیل می‌دهند.

خط سریع السیر تهران – قم – اصفهان نخستین خط ریلی سریع السیر ایران خواهد بود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید