دستگیری یک ایرانی به بهانه دور زدن تحریم ها | اتاق خبر
کد خبر: 351309
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1395 - 12:28
روزنامه دنورپست اعلام کرد:
مقامات آمریکایی یک مرد را به اتهام صادرات تجهیزات هوافضا ساخت آمریکا به ایران دستگیر کردند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، روزنامه دنورپست نوشت: منصور مقتدری‌زاده روز شنبه در شهر دنور مرکز ایالت کلورادو به اتهام قاچاق کالاهای آمریکایی ممنوع به ایران بازداشت شده است.

دادستانی آمریکا این مرد ایرانی‌الاصل را به صادرات غیرقانونی تجهیزات هوافضا و دیگر ابزارهای مورد استفاده در این صنعت که ساخت آمریکا هستند و براساس قانون تحریم‌های ایران صادراتشان به این کشور ممنوع است، متهم کرده و اعلام کرده است که مقتدری‌زاده در سال‌های 2005 تا 2007 دست به این اقدامات زده است.

دادستانی آمریکا در سال 2010 این اتهامات را علیه منصور مقتدری‌زاده مطرح کردند. وی که به منظور ملاقات با اعضای خانواده‌اش در دنور به تازگی درخواست ویزا داده بود، پس از ورودش به فرودگاه بین‌المللی دنور توسط نیروهای امنیتی آمریکا بازداشت شد.

براساس کیفر خواست مطرح شده علیه منصور مقتدری‌زاده، وی این کالاها را به نیابت از مشتریانی که در ایران شامل کاربران نظامی بوده‌اند، خریداری کرده و به ایران می‌فرستاده است. این کالاها عبارتند از: قطعات و میله‌های فلزی کاربردی در صنعت هوافضا، رنگ استتار، رزین و مواد شیمیایی و دیگر محصولاتی که در ایران ساخته شده بودند.

براساس این گزارش، وی باید در 16 ژوئن (27 خردادماه) در دادگاهی در دنور حاضر شود و در معرض این اتهامات توضیح دهد و از خود دفاع کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید