کری از تلاش امریکا برای کاهش تنش با ونزوئلا خبر داد | اتاق خبر
کد خبر: 351533
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1395 - 14:19
جان کری وزیر امورخارجه امریکا روز سه شنبه از انجام مذاکراتی در سطح مقامات بلندپایه با ونزوئلا به منظور کاهش تنش با دولت سوسیالیست این کشور خبر داد .

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری رویترز از سانتو دومینگو ، کری این خبر را تنها چند ساعت پس از حمایت از برگزاری یک همه پرسی در ونزوئلا اعلام کرد که می تواند نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا را مجبور به کناره گیری کند.
کری گفت : این مذاکرات بی درنگ در کاراکاس تحت سرپرستی ' توماس شانون ' یک کارشناس کارکشته دیپلماسی امریکا در منطقه برگزار خواهد شد. بحران عمیق در ونزوئلا مانع تلاش های سال گذشته در گفت و گو با این دو دشمن ایدئولوژیک شده بود.
کری به خبرنگاران گفت : 'من متعهد شده ام تا ببینم این مذاکرات کارساز خواهد شد یا نه و باید دید که آیا امکان بهبود رابطه برای ما وجود دارد. '
وی درحاشیه یک نشست سازمان کشورهای امریکایی درجمهوری دومینیکن با خبرنگاران صحبت می کرد.
کری گفت : این مذاکرات همچنین با هدف تقویت گفت بین دولت ونزوئلا و جناح مخالف برگزار می شود.
دولت ونزوئلا هنوز اظهار نظری در این زمینه نکرده است .
ونزوئلا که زمانی یکی از کامیاب ترین کشورهای امریکای لاتین بود دستخوش ناارامی و رکود اقتصادی شدید شده و صف های طولانی مواد غذایی و دارویی در این کشور به اعتراضاتی منجر شده است.
کری پیش از این طی یک سخنرانی در این نشست از پیشنهاد جناح مخالف ونزوئلا برای برگزاری یک همه پرسی با هدف برکناری مادورو حمایت کرده بود.ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید