نیروی دریایی امریکا کشتی های بیشتری به شرق اسیا می فرستد | اتاق خبر
کد خبر: 351543
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1395 - 14:38
با تشدید تنش بین واشنگتن و پکن :
یک مقام امریکا روز سه شنبه اعلام کرد : ناوگان سوم نیروی دریایی این کشور کشتی های بیشتری به شرق آسیا خواهد فرستاد تا در کنار ناوگان هفتم مستقر در ژاپن در خارج از حوزه عملیاتی عادی خود ماموریت انجام دهد.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن ، اعزام این کشتی ها در حالی صورت می گیرد که تنش های موجود بین واشنگتن و پکن تشدید شده است .
گروه اقدام سطحی ناوگان سوم متشکل از رزمناوهای ' یواس اس اسپروآنس ' و ' یواس اس مومسن ' با موشکهای هدایت شونده ، در ماه آوریل در شرق آسیا مستقر شده است .
یک مقام امریکا که خواست ناشناس بماند، گفت : کشتی های بیشتری از سوی ناوگان سوم در آینده در منطقه مستقر خواهند شد.
به گفته یک مقام دیگر، این کشتی ها یک رشته عملیات در منطقه انجام خواهند داد ولی آنها از ذکر جزئیات خودداری کردند.
چین براکثر مناطق دریای جنوبی که از طریق آن ها سالانه حدود پنج تریلیون دلار کالای تجاری عبور می کند ادعای مالکیت دارد. فیلیپین ، ویتنام ، مالزی ، تایوان و برونئی نیز که از مناسبات نزدیکی با امریکا برخوردارند هریک ادعای مشابهی در مورد بخشی از مناطق دارند.
چین از آنچه که گشت زنی ها نظامی تحریک آمیز امریکا در نزدیکی جزایر تحت کنترل خود در دریای جنوبی می خواند، خشمگین است . امریکا می گوید این گشت زنی ها با هدف حفظ و حراست از آزادی کشتیرانی انجام می شود.
ناوگان سوم مستقر در سن دیگو در کالیفرنیا به طور سنتی عملیات خود را به سمت شرقی خطوط بین المللی اقیانوس آرام محدود کرده است .
یک نشریه ژاپن از دریاسالار اسکات سویفت فرمانده ناوگان سوم در اقیانوس آرام نقل کرده که روز سه شنبه گفته است که این اقدام به دلیل وجود ' زمینه عدم اطمینان و اضطراب ' در منطقه صورت می گیرد که اشاره وی به رفتار چین بود.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید