بی مبالاتی برخی صنایع موجب ریزش‌های اخیر بورس شد | اتاق خبر
کد خبر: 351595
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1395 - 17:31
دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران گفت: بازار سرمایه راهی متفاوت از کل بازار ندارد. اینکه 2 سال مسیر بازار مثبت باشد اما کل اقتصاد در رکود باشد اصلا منطقی نیست و هیچ کارشناسی هم آن را تایید نمی‌کند.

اتاق خبر: بهروز خدارحمی در مورد وضعیت این روزهای بورس گفت: وضعیت بورس بازتاب دهنده واقعیات اقتصاد کشور است اما به نظر می رسد انتظارات نسبت به رونق پسا برجام و زمان شروع آن زیاد بود و با واقعیات در کشور فاصله داشت.

وی افزود: در حال حاضر شرایط منطقه چندان مطلوب نیست و اوضاع داخل کشور هم به لحاظ اقتصادی همچنان در رکود است و انتظار 5 تا 6 ماهه برای به نتیجه رسیدن برجام و رسیدن به رونق هم کافی نبود و به دلیل آشفتگی ها در فضای بین المللی وضعیت همه نهادها به نوعی نگران کننده است .

وی با بیان اینکه به شرایط بحران نزدیک می‌شویم گفت: بازار سرمایه راهی متفاوت از کل بازار ندارد اینکه 2 سال  مسیر بازار مثبت باشد اما کل اقتصاد در رکود باشد اصلا منطقی نیست و هیچ کارشناسی هم آن را تایید نمی‌کند.

خدارحمی با اشاره به ریزش های اخیر شاخص بورس طی چند روز گذشته گفت: بی مبالاتی برخی از صنایع به خصوص صنایع خودرویی و برخی دیگر از صنایع و نیز ابهامات در خصوص اخذ مالیات باعث ریزش‌های اخیر شد. ضمن اینکه عملکرد صنایع نیز در این مدت متفاوت بود.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران در پاسخ به این پرسش که آثار برجام چه زمانی در بورس قابل مشاهده می شود؟ ، افزود: دوره رشد بازار سرمایه یک تا سه ماه پس از رونق بخش واقعی اقتصاد خواهد بود.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید