حادثه اورلاندو حاصل افزایش گرایش های تروریستی داخلی بود | اتاق خبر
کد خبر: 351866
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1395 - 12:13
وزیر امنیت ملی آمریکا:
وزیر امنیت ملی آمریکا گفت که همزمان با تلاش آمریکا برای مبارزه با پدیده تروریسم در خارج مرزهای این کشور، ابعاد داخلی این پدیده در آمریکا رشد نگران کننده ای پیدا کرده و واقعه اورلاندو در واقع نمونه ای از تروریسم داخلی است.

اتاق خبر - «جه جانسون» روز چهارشنبه به وقت محلی در گفت وگو با شبکه خبری فاکس نیوز، واقعه تیراندازی در کلوپ شبانه شهر اورلاندو را نمونه ای از تروریسم داخلی خواند.
وی افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده عمر متین هیچگونه ارتباط مستقیمی با تروریست های خارجی نداشته و توسط آن ها هدایت نمی شده است؛ بلکه به دنبال آشنایی با مطالب و اخبار قابل دسترسی در اینترنت بتدریج به گرایش های افراطی روی آورده است.
وزیر امنیت ملی آمریکا تصریح کرد که آمریکا باید این حادثه را به عنوان هشداری جدی در مورد روند افزایش گرایش های افراط گرایانه و تروریستی در این کشور مورد توجه قرار دهد.
وی با تأیید این که عمر متین در سال 2013 دو بار توسط مأموران اف بی آی مورد بازجویی قرار گرفته بود، گفت: در این بازجویی ها هیچ مدرکی دال بر رابطه او با گروه های تروریستی و یا داشتن چنین مقاصدی به دست نیامده بود.
جانسون مدعی شد که فرد مذکور از سال 2014 از طریق آشنایی با داده ها و مطالب اینترنتی به گرایش های افراط گرایان سوق پیدا کرده و افزود که به همین دلیل مأموران اطلاعاتی آمریکا به شبکه های اجتماعی و ارتباطات اینترنتی توجه و حساسیت خاصی پیدا کرده و این گونه شبکه ها را از نزدیک زیر نظر دارد.
وزیر امنیت ملی آمریکا این نکته را نیز اعتراف کرد که همزمان با تلاش های این مأموران، تروریست ها و مبلغان تروریسم نیز مهارت و هوشیاری بیشتری در استفاده از اینترنت پیدا کرده اند که همین مسأله مأموران این کشور را با دشواری هایی در مقابله یا این فعالیت ها روبرو کرده است.
وی، شتاب افزایش گرایش های تروریستی و افراط گرایانه در داخل آمریکا را یک نگرانی جدی خواند و گفت: در حالی که کشورش در تلاش است تروریست ها را در خارج از این کشور از میان ببرد، تهدیدهای تروریستی در داخل، شکلی جدی و هشدار دهنده پیدا کرده است.
جانسون در انتهای این گفت وگو اظهار کرد که وزارت امنیت ملی آمریکا بزودی گزارشی در خصوص گرایش های تروریستی داخلی منتشر خواهد کرد و تصویر روشن تری از ابعاد موضوع تروریسم داخلی را در اختیار مردم این کشور قرار خواهد داد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید